همه چیز درباره آیفون 13
ایسوس مانیتور 32 اینچی 4K خود را با پشتیبانی کامل از طیف رنگی ادوبی بروز کرد

ایسوس مانیتور 32 اینچی 4K خود را با پشتیبانی کامل از طیف رنگی ادوبی بروز کرد

ایسوس سال گذشته و طی Computex 2015، از مانیتور ProArt PA328Q که نمایشگری نیمه حرفه ای و ۲۲۰۰ دلاری اش رونمایی کرد. امروز و پس از گذشت حدود یکسال از معرفی این مانیتور ۴K با ابعاد ۳۲ اینچی و نسبت تصویر ۱۶ به ۹، ایسوس به معرفی مدل به روز شده آن یعنی PA329Q اقدام نموده است.

مهم ترین پیشرفت این مانیتور، پشتیبانی صد در صدی آن از گستره رنگی ادوبی به جای sRGB معمولی است. این یعنی مانیتور یاد شده می تواند گستره رنگی بسیار وسیع تری را نسبت به طیف های رنگی رایج نمایش دهد و بنابراین تصاویر را خیلی نزدیک به واقعیت نمایان می کند.

گفتنی است که در این مدل توان پردازش رنگ ها (LUT - Lookup Table) از ۱۲ بیت به ۱۶ بیت افزایش پیدا کرده است. همچنین با پشتیبانی از استانداردهای رنگی BT2020/DCI-P3، افرادی که با تدوین ویدیو سر و کار دارند نیز از این نمایشگر حداکثر بهره را خواهند برد. در نهایت، این نمایشگر قابلیت نمایش رنگ ها تا ۱۰ بیت را دارد.

دیگر قابلیت های این نمایشگر، همچون مدلهای پیشین است. این مدل از یک درگاه HDMI 2.0، دو درگاه HDMI 1.4، یک درگاه DisplayPort 1.2، یک درگاه Mini DisplayPort و ۴ درگاه USB 3.0 پشتیبانی می کند. نمایشگر جدید ایسوس، در کارخانه و پیش از رسیدن به دست مشتری کالیبره می شود تا حداکثر بازدهی را داشته باشد.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato