کنترل خودروی تسلا از طریق دادن فرمان های صوتی به ساعت اپل [تماشا کنید]

ماه گذشته ویدئویی منتشر شده بود که قابلیت کنترل خودرو مدل S تسلا از طریق ساعت اپل را نشان می داد. حالا توسعه دهنده این اپلیکیشن که Remote S نام دارد پا را فراتر گذاشته و امکان انجام دستورات از طریق فرامین صوتی را نیز به نرم افزار خود افزوده است.

امکانات پیشین این اپلیکیشن، خود به اندازه کافی قابل توجه بودند و از جمله آنها می توان به باز و بسته کردن قفل درب ها و نمایش سرعت خودرو روی ساعت اشاره نمود، اما توسعه دهنده یاد شده اکنون این امکان را فراهم کرده که قابلیت های فوق از طریق فرامین صوتی که با جمله «Hey Siri» آغاز می گردند بکار گرفته شوند.

در ادامه برای مشاهده ویدئوی نحوه عملکرد این اپلیکیشن با دیجیاتو همراه باشید.

در ویدئویی که سازنده این نرم افزار به نام Allen Wong منتشر کرده می توانید برخی دستورات صوتی کلیدی همچون استارت زدن خودرو، تنظیم تهویه و حتی باز کردن سقف این اتومبیل را مشاهده نمایید، اما توجه داشته باشید اپلیکیشن فوق در مرحله توسعه قرار داشته و عملکرد آن در حال حاضر کمی کند به شمار می رود، اما ایده ی کنترل خودرو با ساعت آن هم با استفاده از فرامین صوتی خود به اندازه کافی جالب است.

ماه پیش جف ویلیامز معاون ارشد واحد عملیاتی اپل در کنفرانسی گفته بود که خودرو ها را «ابزارهایی بسیار مهم» می داند. همچنین مدتهاست شایعات از جریان داشتن پروژه ای سری به نام تایتان در اپل حکایت دارند که برای تولید خودروی الکتریکی شکل گرفته. شاید در آینده قابلیت CarPlay فراگیر تر شد و در صورت توسعه امکانات این چنینی، شاهد نقش آفرینی بیشتر ساعت اپل در خودروهای مجهز به تکنولوژی فوق بودیم.

اما تا آن زمان برای تجربه چنین قابلیتی باید نسبت به تهیه یک خودرو مدل S تسلا و نصب اپلیکیشن Remote S روی ساعت اپل مبادرت ورزید.

در پایان می توانید ویدئوی منتشر شده توسط توسعه دهنده اپلیکیشن فوق را مشاهده بفرمایید.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟