نمایش ساعت های هوشمند کلاسیک در موزه کاسیو

نمایش ساعت های هوشمند کلاسیک در موزه کاسیو

ساعت اپل قطعا تا چهل سال آینده به یک نوستالژی برای بسیاری از مردم تبدیل می شود و همان حسی را در افراد به وجود می آورد که ساعت های چند وظیفه ای کاسیو این روزها ایجاد می کنند.

بنیاد یادبود توشیو کاشیو اعلام کرده که در نظر دارد نمایشگاهی را از پیشرفته ترین ساعت های کاسیو در آن دوران برگزار کند که یکی از نخستین مدل های ارائه شده همراه با تقویم، سیستم ضبط صدا و تشخیص دهنده ضربان نبض را نیز احتمالا می شود در آن دید.

این نمایشگاه قرار است که در منزل سابق توشیو کاشیو برپا شود که به همراه سه تن از برادرانش شرکت کاسیو کامپیوتر را در سال ۱۹۵۷ میلادی تاسیس کرد و پس از مرگش در سال ۲۰۱۲ منزل وی تبدیل به موزه شد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در این نمایشگاه بیش از ۳۰ مدل ساعت شامل برخی از انواع عرضه شده در دهه ۱۹۷۰ میلادی به نمایش در خواهند آمد که هیچکدامشان قابلیت اتصال بیسیم را ندارند، با این همه، این محصولات همراه با برخی از مهم ترین تکنولوژی هایی عرضه شدند که این روز ها از جمله امکانات اصلی ساعت های هوشمند به شمار می روند و از آن جمله می توان به سیستم های زمان بندی و دیکشنری اشاره نمود.

یکی از مدل هایی که در این نمایشگاه حاضر خواهد بود QWO2-10 نام دارد که در سال ۱۹۷۴ میلادی رونمایی شد و نخستین ساعت دنیا همراه با سیستم تقویم خودکار به شمار می رفت.

مدل دیگر CD-40 نام دارد که در سال ۱۹۸۴ میلادی رونمایی شد و دارای یک بانک داده ای بود که می توانست تا ۱۰ نام و شماره های همراهشان را در خود ذخیره کند.

در سال ۱۹۹۳ میلادی، کاسیو CMD-10 را وارد بازار کرد که می شد از آن برای عوض کردن کانال های تلویزیون استفاده کرد. این شرکت همچنین با ارائه مدل WMP-1 در سال ۲۰۰۰، نام خود را به عنوان نخستین شرکت ارائه کننده ساعت های دارای قابلیت پخش موسیقی مطرح کرد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato