اپل در iOS 9 قابلیت مسیریابی عمومی را به Apple Maps خواهد آورد

دقایقی پیش و در جریان کنفرانس توسعه دهندگان اپل موسوم به WWDC 2015 اعلام شد که کاربران iOS 9 قادر خواهند بود تا از Apple Maps برای مسیریابی عمومی استفاده کنند؛ قابلیتی که از سال ۲۰۱۲ و با جایگزینی گوگل مپز با اپلیکیشن نقشه اپل تقریبا به دست فراموشی سپرده شده بود.

در جریان این کنفرانس در حال برگزاری، Craig Federighi نایب رئیس بخش نرم افزار اپل به طور رسمی بازگشت این سرویس که از مسیرهای اتوبوسرانی، ریلی، مترو و مسیرهای عبور عابرین پیاده پشتیبانی می کند را اعلام نمود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

پیش از جایگزینی گوگل مپز در سال ۲۰۰۸ برای مسیریابی در iOS، کاربران این سیستم عامل از Apple Maps برای این کار بهره می جستند. حالا و پس از هفت سال، اپل اقدام به راه اندازی مجدد این سرویس با کشورهای تحت پوشش کمتری نسبت به گوگل مپز کرده است.

apple-wwdc-2015_1029.0

بنابر گفته وبسایت ۹to5Mac این قابلیت در ابتدا در اختیار کاربران iOS 9 قرار می گیرد و بعدا در سیستم های عامل قدیمی تر نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. گفتنی است که اپل پیش تر قصد داشت که شروع مجدد این قابلیت را با iOS 8 استارت بزند که بعدها به دلایلی از این کار منصرف شد.

googlemapsios.0

در حال حاضر گوگل مپز از ۱۸ هزار شهر پشتیبانی به عمل می آورد و اپلیکیشن هایی همچون Transit و Citymapper تا حد زیادی جای خالی نرم افزار اختصاصی نقشه اپل را پر کرده اند. با این وجود اپل با راه اندازی مجدد این سرویس در تلاش است تا با گوگل در کمک به مسیریابی شما از نقطه ای به نقطه ای دیگر با اتوبوس، مترو یا قطار رقابت نماید.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟