نسخه نهم iOS یک اپلیکیشن مخفی و ویژه مدیریت فایل های iCloud دارد

اپل در پلتفرم موبایلی خود یعنی iOS همیشه بر این دیدگاه تاکید داشته که امور مرتبط به مدیریت فایل ها بدون کمترین دخالت کاربر و در پشت صحنه اتفاق بیافتند.

اما به نظر می آید برند ساکن کوپرتینو عاقبت در نهمین نسخه از سیستم عامل مورد بحث قدری دیدگاه یاد شده را مورد تجدید نظر قرار داده و سرانجام امتیازی را برای کسانی که تمایل دارند خودشان با فایل ها و فولدرهای مرتبط به یک پلتفرم کار کنند قائل شده است.

در همین رابطه دو سایت ۹to5Mac و همچنین MacRumors‌ گزارش کرده اند در iOS 9 یک اپلیکیشن غیر پیش فرض با عنوان iCloud Drive وجود دارد که کاربران را قادر می سازد با امکاناتی مشابه آنچه از طریق وب یا فایندر کامپیوترهای مک در اختیارشان قرار گرفته، فایل های خود در اشتراک آی کلاود را نیز مدیریت نمایند.

همانطوری که ذکر گشت اپ مذکور به صورت پیش فرض فعال نیست و برای حضورش در هوم اسکرین لازم است به سراغ Settings رفته و گزینه ی مرتبط به آن در این قسمت را فعال نمایید که البته همین موضوع نشان می دهد اپل کماکان بر دیدگاه های پیشین اش اصرار دارد و به این زودی شاهد افزوده شدن قابلیت مدیریت ساده تر و عمومی تر فایل ها به iOS نخواهیم بود.

ناگفته نماند اپ مذکور علی رغم همگی کم و کاست هایی که دارد استفاده از خدمات iCloud را بسیار ساده تر می کند و به افراد تجربه کاربری مشابه استفاده از سرویس هایی همانند دراپ باکس و ابزارهای مدیریت فایل سنتی را عرضه می نماید.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟