همه چیز درباره آیفون 13
گوگل امکان ارسال موقعیت مکانها از کامپیوتر رومیزی به ابزارهای تحت iOS را میسر کرد

گوگل امکان ارسال موقعیت مکانها از کامپیوتر رومیزی به ابزارهای تحت iOS را میسر کرد

کاربران از حدود ۲ ماه پیش می توانستند با جستجوی جمله send to device و انتخاب یک مکان، محل آن نقطه و مسیر دسترسی به آن را به ابزارهای اندرویدی خود (در صورت لاگین بودن حساب کاربری در هر ۲ دستگاه) ارسال کنند. این قابلیت حالا به در آپدیت تازه اپلیکیشن گوگل به iOS هم آمده است و از طریق آن می توان مکانی را روی کامپیوتر رومیزی از طریق مرورگر جستجو و موقعیت آن را مستقیما و به سادگی با فشردن یک دکمه به آیفون یا آیپد ارسال کرد.

برای توضیح بیشتر در مورد نحوه فعال کردن این قابلیت جدید در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پس از ارسال مکان از طریق مرورگر، دستگاه موبایل یک نوتیفیکیشن نمایش داده و کاربر در صورت باز کردن آن به محل مورد نظر روی نقشه هدایت می گردد.

maps21_2040.0

گفتنیست برای استفاده از این قابلیت ابتدا لازم است آن را از قسمت Google Maps در منوی Settings فعال نمایید.

در صورت آپدیت به نسخه تازه، در قسمت notifications یک بخش جدید به نام sent from desktop apps اضافه شده که با فعال کردن آن، گزینه Send to device در نسخه وب گوگل مپز در مرورگر به نمایش در خواهد آمد.

برای ارسال موقعیت مکان ها هم تنها کافیست گزینه مذکور را انتخاب نموده، سپس دستگاه مورد نظرتان را برای ارسال آن انتخاب نمایید.

البته از یاد نبرید این قابلیت تا زمانی وجود دارد که هم روی مرورگر و موبایل در اکانت گوگل خود لاگین کرده باشید و در صورت خروج از اکانت گزینه یاد شده نیز از روی مرورگر حذف خواهد شد.

لازم به ذکر است چنین امکانی پیش از این نیز توسط Apple Maps به کاربران مک ارائه می شد.

ضمنا از دیگر تغییرات آخرین نسخه اپلیکیشن نقشه گوگل برای iOS نیز، می توان به امکان ویرایش ساعات کاری اماکن از طریق موبایل؛ و همچنین مشاهده راحت تر review های نوشته شده و عکس های گرفته شده توسط کاربر اشاره نمود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato