اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo به کاربران در مورد داغ شدن بیش از حد اسنپدراگون ۸۱۰ هشدار می دهد

اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo به کاربران در مورد داغ شدن بیش از حد اسنپدراگون ۸۱۰ هشدار می دهد

اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo به کاربران در مورد داغ شدن بیش از حد اسنپدراگون ۸۱۰ هشدار می دهد

اسنپدراگون ۸۱۰ بسیار داغ می شود. نه اینطور نیست این چیپست دمایی عادی دارد. داغ می شود. داغ نمی شود. این حکایت یکی از به روز ترین و البته جنجالی ترین محصولات کوالکام است که در کنار تعریف و تمجیدها، بسیاری نیز معتقدند مشکلات مشخص و معینی دارد که بر روی کارایی اش و همچنین کارایی محصولاتی که در آنها به کار رفته اثر می گذارند.

البته تا به امروز به به نظر می رسید خود کوالکام توانسته تا حدی مسائل یاد شده را برطرف نماید، ضمن اینکه سازندگان موبایل ها هم هر یک راه حل های ویژه ی خودشان را برای گذر از دردسر پیش تر یاد شده و خنک نگه داشتن قدرتمند ترین اسنپدراگون کنونی بازار پیاده سازی کرده اند.

اما در سوی دیگر و درست زمانی که شواهد نشان می دادند داستان درام اسنپدراگون ۸۱۰ به خط آخرش رسیده، ابر اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo با پوسترهایی تازه، ضعف داغ شدن این چیپست را در فروشگاه های خودش به کاربران گوش زد نموده و به آنها توصیه هایی ویژه در رابطه با همین موضوع کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اپراتور مذکور سه موبایل اکسپریا زد ۴ سونی، شارپ Aquos Zet و Fujitsu Arrows NX که هر سه به اسنپدراگون ۸۱۰ تجهیز شده اند را هدف قرار داده و به کاربران شان در مورد خطرات احتمالی ناشی از داغ شدن بیش از حد این محصولات و چیپست و به کار رفته در درون آنها اخطار داده است.

warning-810-840x588

پوسترهای NTT DoCoMo برای پیشگیری از داغ شدن بیش از حد و افزایش طول عمر اسمارت فون های مجهز به اسنپدراگون ۸۱۰ توصیه می کنند:

  • به صورت دوره ای موبایل را خاموش کنید.
  • موبایل را در حین شارژ شدن خاموش نگه دارید.
  • به صورت منظم از داده های خود بک آپ بگیرید.
  • از اتکای بیش از حد به موبایل برای امور مختلف خود داری کرده و برای برخی نیازهای خود به سراغ تبلت و کامپیوتر شخصی بروید.

آنطور که شواهد نشان می دهند NTT DoCoMo به شدت نگران سابقه ی بد آخرین مدل چیپست کوالکام است و تلاش دارد از مشکلات احتمالی و دردسرهایی که می توانند گریبان گیر کاربران و البته خودش شوند جلوگیری نماید و ظاهراً اهمیتی ندارد کمپانی تولید کننده چقدر برای از بین بردن این سابقه بد تلاش نموده زیرا هنوز نتوانسته اعتماد ها را جلب نماید.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل