اچ تی سی: ادغام شدن با ایسوس را قبول نخواهیم کرد

اچ تی سی: ادغام شدن با ایسوس را قبول نخواهیم کرد

خبر رسیده بود که کمپانی Asustek Computer که البته ما آن را با نام «ایسوس» می شناسیم، به خرید HTC علاقه مند بوده و این موضوع در میان مدیران این شرکت مطرح شده است. اکنون اچ تی سی به شکل رسمی عنوان کرده که تمایلی به ادغام با رقیب خود یعنی ایسوس را ندارد.

شرکت یاد شده در بیانیه ای اذعان داشته: «اچ تی سی هیچ علاقه ای به همکاری با ایسوس نداشته و هیچ پیشنهادی از سوی این شرکت را نیز نخواهد پذیرفت.»

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

صاحب امتیاز کمپانی ایسوس، Johnny Shih در هفته ی گذشته خبر داده بود که شرکتش احتمال خریداری سازنده ی تلفن های هوشمند را در نظر گرفته و سپس نیز مدیر ارشد بخش مالی ایسوس نیز به شکل رسمی به رویترز گفته بود که مدیران این شرکت در مورد خریداری اچ سی تی به شکل جدی به بحث و گفتگو پرداخته اند.

پس از این جریانات و بیانیه ی اچ تی سی، اکنون ایسوس اعلام می کند که هیچ علاقه ای به خریداری HTC ندارد.

ارزش سهام شرکت سازنده ی تلفن های هوشمند اکنون بیش از هر زمان دیگری از پایین آمده اند؛ سرعت این کاهش ارزش البته پس از گمانه زنی های خود HTC در خصوص زیان دهی اش در دوره مالی جاری شدت نیز گرفت. البته در روزهای گذشته و به دلیل وجود احتمال خریداری شدنش از سوی ایسوس، ارزش سهام ۱۰ درصد بالاتر رفته بود.

ایسوس در میان کاربران بیشتر به عنوان یک تولید کننده ی لپ تاپ شناخته می شود اما در سال های اخیر تلاش نموده تا خود را با سری موبایل های ZenFone، وارد بازار پر سود تلفن های همراه نیز بکند. به گزارش HSBC، ایسوس احتمالا در سال جاری، با رشد فروش تلفن همراه به میزان ۹۸ درصد رو به رو خواهد شد.

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato