اپل در پی ایجاد یک اتاق خبر برای سرویس News است

به نظر می رسد که اپل در حال ایجاد یک «اتاق خبر» است. شرکت ساکن کوپرتینو امروز یک لیست استخدام از مشاغل مورد نیازش را منتشر نموده که در میان آنها، ویراستارهایی را نیز برای اداره سرویس اپل نیوز درخواست کرده.

اپل نیوز همانند فلیپبورد بوده و گفته می شود که در ابتدا مقالات و اخباری مجله های وایرد، نیویورک تایمز و بازفید را منتشر خواهد کرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Apple News در iOS 9 گنجانده شده و در ماه پاییز به دست کاربران خواهد رسید. آگهی یاد شده شامل چنین متنی است: «تیم Apple News به دنبال ویراستارانی با سابقه و علاقه مند برای انتخاب بهترین اخبار داخلی، خارجی و همچنین محلی است. این ویراستاران به تیم Apple News کمک خواهند کرد تا همواره بهترین اخبار در سریع ترین زمان به دست کاربران برسد. همچنین این اشخاص باید در زمینه های تخصصی خود در مورد بخش های دیگر خبر رسانی نیز فعالیت هایی داشته باشند.»

اپل همچنین سوابق تحصیلی مرتبط در زمینه ی خبرنگاری را الزامی دانسته و می گوید که برای دریافت این شغل دست کم باید ۵ سال سابقه کار در یک «اتاق خبر» را داشته باشید.

apple news-w600

تا کنون تصور می شد اخبار به شکل دیجیتالی و هوشمند برگزیده می شوند اما با توجه به آگهی امروز این شرکت مشخص می شود که مطالب این سرویس به شکل انسانی انتخاب می شوند.

سرویس اپل نیوز یک بخش به نام «For You» دارد که بر اساس مقالاتی که به آنها علاقه نشان می دهید، می تواند مقاله های مشابه دیگری را برایتان به نمایش بکشد. از طرف دیگر بخشی به نام «Explore - اکتشاف» در اپلیکیشن مورد بحث یافت می شود که به نظر می رسد توسط ادیتور و ویراستاران استخدام شده توسط اپل تهیه خواهد شد.

نکته جالب اینکه همه می توانند در سرویس خبر اپل سهیم باشند؛ از مجلاتی شناخته شده به نام Time تا وبلاگی که صرفا توسط یک نفر اداره می شود. در نهایت اما اینکه چگونه ویراستاران اپل می خواهند از میان این همه مجله، وب سایت و وبلاگ، مقالات برتر را انتخاب کنند هنوز مشخص نگشته. در کنفرانس توسعه دهندگان اپل، در بخش معرفی سرویس Apple News، جلد مجله ی وایرد در کنار وب سایت Daring Fireball نمایش داده شد؛ وبلاگی اختصاصی در مورد «اپل» که صرفا توسط یک بلاگر به نام جان گروبر اداره می شود.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟