کمپانی AMD کارت های گرافیک جدید خود را معرفی کرد

کمپانی AMD کارت های گرافیک جدید خود را معرفی کرد

حدودا اوایل همین ماه بود که NVIDIA کارت گرافیم بسیار قدرتمند خود را به نام GTX 980 Ti معرفی کرد اما اکنون AMD نیز پا به میدان گذاشته و محصولات برتر خود را به نمایش می کشد؛ در نتیجه اگر این اواخر به خرید یک کارت گرافیک بسیار قدرتمند فکر کرده اید، می توان گفت اکنون انتخابتان بسیار پیچیده تر نیز شده است.

قدرتمندترین محصول جدید ADM کارت گرافیکی با نام R9 Fury X است که از یک سیستم خنک کننده مایع و همچنین معماری اختصاصی کمپانی یاد شده برای پردازنده های گرافیکی به نام «Fiji» بهره می گیرد. کارت گرافیک مورد بحث با قیمت ۶۴۹ دلار عرضه خواهد شد و رقابت بسیار تنگاتنگی را نیز با ۹۸۰ Ti خواهد داشت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در صورتی که تمایلی به خرید این کارت گران قیمت نداشته و نیازی به همه قدرتی که عرضه می کند ندارید، گزینه های دیگری نیز برای انتخاب وجود دارند. همانگونه که گفتیم امروز AMD چند نمونه کارت گرافیک را معرفی نموده که در رنج های قیمت مختلفی عرضه می گردند.

Radeon R9 390X قیمتی ۴۲۹ دلاری دارد، R9 390 را نیز می توانید با ۳۲۹ دلار ابتیاع کرده و R9 380 نیز با ۱۹۹ دلار در دسترس است. همه ی کارت های یاد شده از Direct X 12 پشتیبانی به عمل می آورند که همین موضوع آنها را تبدیل به گزینه هایی عالی برای استفاده در ویندوز ۱۰ می کند. از طرفی قدرت پردازشی این کارت ها نیز تا حدی است که به کاربر اجازه می دهند با رزولوشن ۴K به انجام بازی های مورد علاقه شان مشغول گردند.

کمپانی AMD البته گزینه های ارزان قیمت را نیز فراموش ننموده و کارت های گرافیک R7 370 را با قیمت ۱۴۹ دلار و R7 360 را نیز با ۱۰۹ دلار عرضه کرده و اذعان دارد که این دو کارت می توانند تجربه ای بسیار روان در هنگام بازی با رزولوشن Full HD را عرضه کنند.

نکته قابل توجه اینکه AMD نیز همانند انویدیا تلاش می کند تا در محدوده های قیمتی مختلف، کارت های گرافیک خود را عرضه کند. شرکت یاد شده هنوز البته مشخصات سخت افزاری دقیق این کارت ها را بیان ننموده و صرفا اطلاعاتی که برایتان به رشته تحریر درآوردیم را منتشر کرده است.

نظرات ۳۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato