جعبه ابزار: اپلیکیشن های ساعت هشدار برای بیدار شدن از خواب - قسمت اول

بیدار شدن از خواب در صبح زود، یکی از سخت ترین و ناخوشایندترین کارهاست و شکی نیست که همگی از آن متنفریم. شاید هزاران بار شده که برای بیدار شدن ساعت را در زمان مشخصی کوک کرده ایم، اما با وجود اینکه زنگ هشدار چندین بار روی حالت Snooze رفته باز هم نسبت به بیدار شدن مقاومت نشان داده ایم.

با این وجود، برای هر مشکلی راه حلی هست. یکی از روش های بسیار موثر برای بیدار شدن، وادار کردن مغز به فعالیت برای خارج شدن از خواب آلودگی است. اپلیکیشن هایی که امروز به شما معرفی می کنیم، زنگ های هشداری هستند که سعی دارند با روش هایی متنوع، بیدار شدن از خواب را برایتان آسان تر کنند.

در ادامه با جعبه ابزار این هفته و دیجیاتو همراه باشید. 

(Alarmy (Sleep if you can

Alarmy 1

اگر می توانید به خوابتان ادامه دهید. از نام اپلیکیشن پیداست که تا مطمئن نشود کاملا از خواب برخاسته اید، دست از زنگ زدن بر نخواهد داشت. Alarmy که از سوی گیزمودو به عنوان آزاردهنده ترین ساعت هشدار دنیا انتخاب شده، برای بیدار کردن شما از هیچ روش ناجوانمردانه ای دریغ نمی کند.

وقتی که زمان زنگ زدن Alarmy فرا برسد، فقط یک راه برای متوقف کردن صدای گوشخراش زنگ وجود دارد و آن هم انجام دستورات اپلیکیشن است. هیچ دکمه Snooze ای برای متوقف کردن زنگ در نظر گرفته نشده، بنابراین باید فکر دور زدن Alarmy را از سرتان بیرون کنید.

اما Alarmy برای ساکت شدن چه چیزی از جانتان می خواهد؟ دو راه برای متوقف کردن زنگ در این اپلیکیشن در نظر گرفته شده، یکی گرفتن عکس با دوربین موبایل از نقطه ای خاص و دیگری لرزاندن گجت به تعداد دفعاتی مشخص. با انجام یکی از این دو کار در حالی که زنگ گوشخراش اپلیکیشن روحتان را صیقل می دهد، تقریبا می توان گفت که احتمال بیدار نشدن شما از صفر درصد هم کمتر خواهد بود.

بنابراین اگر نیازمند یک زنگ هشدار سمج اما فوق العاده موثر هستید، Alarmy را از دست ندهید.

Alarmy
 • Alarmy
 • قیمت: رایگان (نسخه iOS به قیمت 1.99 دلار)
 • سازنده: Delight Room Co., Ltd
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 8 / 8.1 مگابایت
دانلودPuzzle Alarm Clock

Puzzle Alarm Clock 1

Puzzle Alarm Clock برای بیدارکردن شما روش بسیار شیکی را در نظر گرفته و آن هم حل مسئله است. البته منظور از مسئله حل مسائل ترمودینامیک نیست، بلکه برای متوقف شدن صدای زنگ باید کارهای ساده ای مثل جمع و تفریق اعداد یا به خاطر سپردن اشکال متنوع را انجام دهید.

جالب اینجاست که همین کارهای ساده می تواند مغزتان را سریعا وادار به فعالیت کند و خواب را به طور کامل از سرتان بپراند. پس از اینکه از خواب بیدار شدید، اپلیکیشن برای جلوگیری از کلک زدن شما، مجددا شروع به زنگ زدن خواهد کرد تا دیگر هیچ راه فراری نداشته باشید.

یکی دیگر از قابلیت های جالب Puzzle Alarm Clock، ارسال خودکار پیامک است. به طور مثال می توانید در یک پیامک از مادرتان خواهش کنید که ساعت هشت صبح شما را از خواب بیدار کند. اگر زنگ به صدا درآمد و باز هم خواب ماندید، اپلیکیشن به طور خودکار این پیامک را به موبایل مخاطب منتخب می فرستد تا او شما را از خواب بیدار کند.

Puzzle Alarm Clock
 • Puzzle Alarm Clock
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Wro Claw Studio Ltd
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 11 مگابایت
دانلود


Shake-it Alarm

Shake it Alarm 1

Shake it Alarm همانطور که از نامش پیداست، برای ساکت شدن نیاز به این دارد که به تعداد دفعات مشخصی گجت را در دست بلرزانید. هر چند که لرزاندن تنها راه نیست، روش های جالب تری هم برای خاموش کردن صدای زنگ در این اپلیکیشن در نظر گرفته شده.

ضربه زدن به صفحه یکی از این راه هاست، نه یکبار بلکه ده ها دفعه باید این کار را به سرعت انجام دهید. اما بهترین و خشن ترین روش، فریاد زدن بر سر موبایل است. با یک نعره صبحگاهی بر سر گجت، می توانید صد در صد مطمئن باشید که هم خودتان از خواب بیدار می شوید و هم تمام همسایه ها.

از قابلیت های دیگر این ساعت هشدار منحصر به فرد می توان به نمایش اخبار و وضعیت هوا به طور روزانه، ارسال پیامک خودکار به افراد دیگر و امکان انتخاب موزیک از حافظه برای صدای زنگ هشدار اشاره نمود.

Shake it Alarm
 • Shake it Alarm
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: IngYoMate
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 4.6 مگابایت
دانلود

Morning Kit

Morning Kit 1

Morning Kit هر روز صبح که چشمانتان را باز می کنید، اطلاعاتی مفید برای شروع یک روز خوب را در اختیارتان قرار می دهد و ضمنا صدای زنگ آن بر خلاف اپ های مشابه، با یک سوایپ ساده به سمت راست متوقف می گردد.

اطلاعاتی همچون رویدادهای ثبت شده در تقویم، وضعیت آب و هوا، ساعت جهانی، نرخ ارز و حتی سخنان زیبا از بزرگان در پنل Morning Kit به نمایش در می آیند و قادرید بسته به سلیقه آنها را حذف یا جابجا کنید.

Morning Kit از لحاظ شخصی سازی رابط کاربری هم عالی است. چندین تم رنگی بسیار زیبا را می توانید برای پس زمینه اپ در نظر بگیرید یا اینکه عکسی که با دوربین گرفته اید را برای آن انتخاب کنید.

Morning Kit
 • Morning Kit
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Yooii Studios
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 21.6 / 18 مگابایت
دانلودTimely Alarm Clock

Timely 1

اگر زیبایی رابط کابری برایتان اهمیت دارد، توصیه می کنیم که حتما به سراغ Timely بروید. اپلیکیشن یاد شده مجموعه ای از ساعت های دیجیتال و عقربه ای بسیار زیبا را در خود گردآوری کرده و امکانات شخصی سازی فراوانی برای کاربرانش در نظر گرفته است.

چندین تم رنگی چشم نواز برای رابط کاربرای Timely قابل انتخابند، هر چند اگر هیچ کدام از رنگ ها را دوست نداشتید قادرید با ابزار طراحی اپلیکیشن رنگ مطلوب خودتان را بسازید.

Timely هم مشابه سایر اپ های زنگ هشدار می تواند شما را برای بیدار شدن با انجام یک سری حرکات به چالش بکشد. در دست گرفتن موبایل یا برگرداندن صفحه آن روی میز می تواند صدای زنگ را قطع کند، هر چند که با روش عادی هم می توانید این کار را انجام دهید.

یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد Timely، همگام شدن آن با فضای ابری است تا بتوانید کلیه زنگ های غیر فعال شده و روی Snooze رفته را در گجت های اندرویدی دیگرتان هم مدیریت کنید.

Timely Alarm Clock
 • Timely Alarm Clock
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Bitspin
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 9.4 مگابایت
دانلوداگر هیچ کدام از اپلیکیشن های بالا برایتان موثر نبود، توصیه می کنیم که اپلیکیشن Wakie که سال گذشته به معرفی آن پرداختیم را امتحان کنید. هفته آینده و در قسمت دوم این مقاله، به اپلیکیشن های ساعت هشدار دیگر با روش های متفاوت برای بیدار کردن خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط

بررسی اپلیکیشن و وب سرویس تنخواه گردان؛ ثبت هزینه‌ها و تهیه گزارش تنخواه

تنخواه یا تنخواه گردان به مبلغی پول گفته می‌شود که عموما برای رفع نیازهای مالی جاری و کوچک شرکت‌ها و موسسات، از صندوق مالی شرکت در اختیار کارمند یا کارمندان مسئول تنخواه قرار می‌گیرد. در واقع تنخواه گردان روند پرداخت هزینه‌ها در کارها و خریدهای جاری روزمره موسسات را آسان می‌کند و دیگر نیازی نیست... ادامه مطلب

بررسی مپسا؛ نرم افزاری برای حسابداری پروژه و مدیریت هزینه‌ها

مدیریت صحیح و منظم کسب و کارهای پروژه محور را شاید بتوانیم یکی از چالش‌های اساسی در این حوزه به حساب بیاوریم. ثبت و ضبط روند انجام پروژه، مدیریت تراکنش‌های مالی، جمع‌آوری اطلاعات مربوط به ساعت کار کارکنان و محاسبه میزان دستمزد دریافتی آن‌ها و بسیاری از موارد دیگر که در روند انجام هر پروژه... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ انجام کارهای روزمره به سبک قهرمانان بازی‌های نقش‌آفرینی

با اینکه هدفگذاری در زندگی کار آسانی به نظر می‌رسد اما مسأله اصلی که باعث می‌شود به خیلی از اهدافمان نرسیم برنامه ریزی و دنبال کردن آن است. گاهی اوقات مشکل از نداشتن انگیزه و نیروی محرک کافی ناشی می‌شود و یکی از ترفندهایی که می‌توانیم برای به دست آوردن انگیزه بیشتر از آن استفاده... ادامه مطلب

قابلیت چت و ارسال عکس به گوگل فوتوز اضافه می شود

گوگل قابلیت اشتراک گذاری جدید گوگل فوتوز را معرفی کرد. به کمک این ویژگی که در واقع نوعی پیام رسان شخصی است، کاربران می توانند عکس ها و فیلم های خود را از طریق این اپ به اشتراک بگذارند.به کمک این قابلیت کاربران می توانند عکس ها و فیلم های خود را از طریق نسخه... ادامه مطلب

بهترین های گوگل پلی در سال 2019 معرفی شدند

گوگل امروز لیست بهترین اپ های سال 2019 را منتشر کرد. رأی گیری از کاربران از تاریخ 11 نوامبر (20 آبان) تا تاریخ 25 نوامبر (4 آذر) در چهار دسته بندی انجام شد.در ادامه بهترین اپلیکیشن های سال 2019 به انتخاب کاربران را ملاحظه می کنید:بهترین اپلیکیشن: Video Editor - Glitch Video Effectsبهترین بازی: Call... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ اپلیکیشن‌هایی برای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف دیتا در اندروید

برای مدیریت مصرف دیتا راه‌های زیادی وجود دارد. ساده‌ترین راه این است که وقتی به همه کارهایتان رسیدید، خودتان گوشی را کنار بگذارید. ولی همانطور که حتما می‌دانید کنار گذاشتن اینترنت گردی کار چندان ساده‌ای نیست، طوری که گاهی فقط پیامک اخطار اتمام بسته اینترنت است که می‌تواند ما را از دنیای مجازی جدا کند.در... ادامه مطلب

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟