پنج اخلاق افرادی که همواره مشمول دریافت ارتقا شغلی می شوند

بیشتر ما همکاری داشته ایم که برای کمپانی که در آن مشغول هستیم یا تیم کاری، همانند یک مهره ی کلیدی ظاهر گشته است. شخصی که همواره جواب درست را دانسته و گاهی حتی پیش از اینکه مدیران کمپانی متوجه برخی نیازها گردند، اوست که تمام مشکلات در راه آینده را یادآور می گردد؛ «حس ششمی» که برای شخص مورد بحث، استقلال درونی، مسئولیت های بیشتر، تمجید و البته پیشرفت را به ارمغان می آورد.

کاترین هلفین می گوید:‌ «زمانی که یک کارمند بتواند به چنین مشخصاتی دست یابد، باید گفت توانسته درکی برابر با مدیران ارشد داشته باشد؛ جدا از اینکه چه نوع مسئولیتی را بر عهده داشته و در چه مقامی مشغول به خدمت است. چنین اشخاصی می توانند مشکلات را حل کرده و پایان بخش ناسازگاری های سازمانی شوند.»

خبر خوب اینکه بدل شدن به یک کارمند نمونه، از پروسه ای رازآلود بهره نمی گیرد؛ همه آنچه نیاز است، ترکیبی از مهارت ها و بهره گیری از نوعی طرز فکر است که بتوان توسط آن، بر پنج اخلاقی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد تمرکز کرد. با دیجیاتو همراه باشید.

بلیط هواپیما malltina

۱- محیط کاری مناسب را بر حسب استعداد های خود انتخاب می کنند

3047794-inline-3047794-slide-s-1-5-habits-of-the-best-employees-copy-w600

سخت می توان تبدیل به یک کارمند نمونه شد اگر نیاز های شرکتی که در آن کار می کنید، با توانایی، استعداد و ارزش های شما تمایز بسیاری داشته باشد. در یک نظرسنجی که در سال جاری میلادی انجام شده، مشخص گردیده که یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باعث می شود کارمندان همواره بتوانند بازدهی مطلوبی داشته باشند، شناخت آنها توسط مدیران ارشد بوده.

سی و هفت درصد از پاسخ دهندگان اذعان داشته اند که شناخته شدن ِآنها توسط مدیر یا افراد ارشد کمپانی، باعث گشته تا بتوانند کار خود را به شکلی عالی به سر انجام برسانند. در نتیجه، اینکه تصمیم بگیرید جایی کار کنید که ارزش کارتان درک شود، اهمیت بسیار بالایی دارد.

۲- به آنچه برای مدیرشان ارزشمند است توجه می کنند

3047794-inline-3047794-slide-s-2-5-habits-of-the-best-employees-copy-w600

Gayle Lantz، موسس WorkMatters می گوید: «کارمندان نمونه همواره تلاش می کنند تا اهداف مدیر خود علاوه بر اهداف مدیران ارشد و اهداف کلی کمپانی را درک نمایند.»

چنین اشخاصی تلاش می ورزند تا وقت گذاشته و در جلسات و پروژه هایی که به عنوان بخشی از کارشان محسوب نمی گردد نیز شرکت کنند. همین اقدام به آنها کمک می کند تا به درک بالایی از نحوه تفکر مدیران ارشد و نیازهای آنها دست پیدا کنند.

خانم Lantz ادامه می دهد: «این افراد، کارهایی فراتر از یک کارمند عادی انجام داده و البته برای انجام آن نیز علاقه به خرج می دهند. اشخاصی که در موردشان سخن می گوییم با انگیزه، به سراغ یادگیری مطالب جدید رفته و این انگیزه را نیز در رفتار خود به نمایش می گذارند.»

۳- در حالی که وظایف روزانه خود را انجام می دهند، همواره افکار بلند پروازانه ای نیز دارند

3047794-inline-3047794-slide-s-3-5-habits-of-the-best-employees-copy-w600

کارمندان موفق با این حال که همواره پروژه ای در دست انجام دارند، قادر هستند تمرکز خود را بر روی اهداف بلند مدت خود نیز معطوف نمایند. چنین اشخاصی، زمانی که برای انجام کاری نیز با مشکل مواجه می شوند، به جای جستجوی شخصی برای یافتن راه حل، تلاش می کنند پاسخ را از دیگران دریافت کرده تا اهمیت کاری که در حال انجامش هستند را به تصویر بکشند.

زمانی که بتوانید «توجه» خود را به شکل تساوی میان کارهای روزمره و اهداف بلند مدت تقسیم نمایید، تبدیل به فردی خواهید شد که کوچک ترین کارها را نیز با تعقل پیش خواهد برد و استراتژی موجود در پس زمینه هر کاری را نیز مورد بررسی قرار خواهد داد؛ به مرحله ای می رسید که پیش از اینکه دیگران اهمیت موضوعی را درک نمایند، شما آنچه نیاز است را انجام داده اید. قادر خواهید شد تا به راحتی کارها خود را اولویت بندی نموده و انرژی تان را صرف مسائلی کنید که برای کمپانی، مشمول بالاترین ارزش ها می شوند.

۴- ذهنشان همواره برای افکار و ایده های بزرگ، آماده است

s-4-5-habits-of-the-best-employees-w600

گاهی نیاز است در میان برنامه های روزانه، وقت خالی برای خود داشته باشید تا بتوانید از آن زمان استفاده کرده و به تفکر در مورد اموری بپردازید که نیازمند تمرکز بیش از حد شما هستند. همین شیوه، کمک می کند تا کارایی بسیار بیشتری به دست آورید.

کارمندان نمونه در برنامه ریزی های خود، بسیار هشیار بوده و می کشوند تا همواره بهترین نتیجه را از تلاش های خود به دست آورند.

خانم Lantz در این خصوص می گوید: «گاهی اوقات انجام درست ساده ترین کار ها (مانند به موقع رسیدن، عجله نکردن برای شروع ملاقات بعدی و...) باعث می شوند بتوانید زمان را به شکل صحیح مدیریت کرده و کارهایتان را نیز درست انجام دهید. در زمانی که توانسته اید آن را صرفه جویی کنید، شاید بهتر باشد به این موضوع فکر نمایید که چگونه می توانید در ملاقات بعدی مذاکره کرده تا در نهایت نتیجه بهتری را دریافت کنید.»

۵- همکاران خود را دوست دارند

s-5-5-habits-of-the-best-employees-w600

افرادی که از کارایی بالایی برخوردار هستند، همواره هماهنگی بالایی با اطرافیان خود داشته و زمانی که همکاران به چیزی نیاز داشته باشند نیز، قادر به درک این مسئله هستند. یکدلی صادقانه ای داشته و تلاش می کنند با اطرافیان خود رابطه ای یک رنگ داشته و آنها را درک نمایند.

Lantz می گوید: «کارمندان نمونه همواره تلاش دارند تا رابطه ای صمیمی با اطرافیان داشته و این موضوع را یکی از اولویت های اول خود قرار می دهند. روابط برای آنها امری بسیار حیاتی محسوب گشته و صرفا تلاش ندارند تا کار خود را به شکلی خشک انجام دهند.»

مطالب مرتبط

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

چگونه گوگل درایو را به طور صحیح سازماندهی کنیم؟

گوگل درایو یک ابزار کاربردی و بی‌نظیر است که با افزایش فایل‌های درون آن، نمی‌توانید به راحتی موارد موردنظر خود را پیدا کنید. ما در این مطلب سازماندهی گوگل درایو را به شما آموزش می‌دهیم.گوگل درایو یک فضای ابری در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید فایل‌های موردنظر خود را در آن ذخیره کرده و... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

چگونه مشکل کند شدن هارد اکسترنال را در ویندوز ۱۰ برطرف کنیم؟

بسیاری از ما از هارد اکسترنال استفاده می‌کنیم و شاید حتی به برای انجام کارهای خود به آن وابسته باشیم، بنابراین مشکل کند شدن هارد اکسترنال و کاهش شدید سرعت آن آزاردهنده خواهد بود. برای رفع این مشکل چندین راه‌حل وجود دارد.اگر تا به امروز بدون هیچ مشکلی از هارد اکسترنال خود استفاده می‌کردید و... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

با کاربردی‌ترین کلیدهای میانبر ویرایش متن آشنا شوید

زمانی که در حال نوشتن ایمیل، وبگردی یا نوشتن یک متن در ورد هستید، می‌توانید با استفاده از کلیدهای میانبر ویرایش متن کار خود را ساده‌تر کنید. شما می‌توانید کپی، انتخاب یا حذف کلمات و پاراگراف‌ها را تنها با فشردن چندین کلید انجام دهید.شورتکات‌های ویرایش متن زیادی برای سیستم‌های ویندوز و مک او اس وجود... ادامه مطلب

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟