سامسونگ اپلیکیشن «Dowell» را برای استفاده معلولان از دستگاه های موبایل عرضه کرد

امروزه تلفن‌های‌ هوشمند به بخش جدانشدنی زندگی ‌ما تبدیل شده‌اند؛ ابزارهایی که بسیاری از اعمال روزمره ما به آن‌ها متکی است و داشتن شان را امری ضروری می‌دانیم. برای بیشتر افراد، تلفن‌ هوشمند وسیله‌ای است که برای راه‌اندازی، تنها به لمس صفحه‌نمایش نیاز دارد؛ اما برای کسانی که در اندام‌های فوقانی شان دچار معلولیت هستند و به سختی از دست و انگشتان خود استفاده می‌کنند، تلفن هوشمند وسیله‌ای نیست که کار با آن راحت باشد.

با در نظر داشتن همین مساله، شرکت سامسونگ اقدام به ارائه اپلیکیشنی به نام Dowell کرده که کار با این دستگاه ها را برای معلولان راحت تر می کند. در ادامه توجه شما را به بیانیه خبری رسمی این شرکت که از سوی دفتر آن در تهران منتشر گردیده جلب می کنیم.

با دیجیاتو همراه باشید.


سامسونگ الکترونیکس به عنوان برندی پایبند به مسئولیت اجتماعی، همواره درصدد طراحی و اجرای برنامه‌هایی با هدف خلق ارزش اجتماعی در سراسر دنیا بوده است. این شرکت اپلیکیشنی به نام Dowell طراحی کرده که برای کاربران دارای معلولیت، امکان کنترل تلفن‌ هوشمند را با استفاده از دستگاه‌های کامپیوتری کمکی موجود فراهم می‌کند.

این افراد در حال حاضر برای کار با کامپیوتر، از ابزارهایی مانند Head mouse، Track balls و دیگر فناوری‌های کمکی استفاده می‌کنند که بدون نیاز به کلیک کردن عمل می‌کنند؛ اما راه‌اندازی و کار با موبایل ها، نیازمند حرکات مختلف دست مانند ضربه زدن، لمس کردن یا کشیدن است که این دسته از کاربران را عموماً برای کنترل تلفن‌های هوشمند دچار مشکل می‌کند.
پروفسور سانگ موک لی از دانشگاه ملی سئول که در طراحی و ساخت اپلیکیشن Dowell با سامسونگ همکاری کرده در این‌باره می‌گوید: «سخت‌ترین قسمت استفاده از تلفن‌های هوشمند برای افرادی که معلولیت‌های بالا دارند ازجمله خود من، کنترل لمسی این دستگاه‌هاست.

برنامه Dowell علاوه بر حل این مشکل، امکانات دیگری را نیز فراهم می‌کند؛ هنگامی‌ که اشخاص معلول به تلفن هوشمند دسترسی پیدا می‌کنند، نه تنها قادر به برقراری ارتباط، تحقیق و بسیاری کارهای دیگر می‌شوند، بلکه می‌توانند تمام وسایل برقی منزل خود را نیز کنترل کنند که این امر، مدیون رواج اینترنت اشیا (IOT: Internet of Things) است که زندگی بسیاری از معلولان را عمیقاً دگرگون کرده است.»

pic2
اپلیکیشن Dowell توسط شرکت Samsung Software Membership طراحی شده است؛ تمامی فعالیت‌های این سازمان کاملاً داوطلبانه انجام می‌شود و هدف اصلی آن کمک به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای کسب مهارت‌های نرم‌افزاری است. Dowell روی تلفن‌های هوشمند سامسونگ (گالکسی S3 تا جدیدترین مدل‌ها) قابل‌نصب است.
گفتنی است فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ با مطالعه خصوصیت‌ها و نیازهای هر کشور طراحی و اجرا می‌شوند و بر سه بخش آموزش، ارتقای سطح زندگی و محیط‌زیست متمرکز هستند.

آموزش و توانمندسازی، بخشی است که بیشترین اقدامات سامسونگ را در راستای بنا نهادن زیرساخت‌های آموزشی و ارائه فرصت‌های یادگیری در عرصه تکنولوژی، برای افراد با ویژگی‌های مختلف در خود جای داده است. پیش از این نیز سامسونگ، برنامه‌هایی برای نابینایان و مبتلایان به اوتیسم ارائه کرده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟