پرچمدار بعدی HTC‌ دوربینی بی نظیر و تحول یافته خواهد داشت

پرچمدار بعدی HTC‌ دوربینی بی نظیر و تحول یافته خواهد داشت

پرچمدار بعدی HTC‌ دوربینی بی نظیر و تحول یافته خواهد داشت

از زمانی که HTC سخن از عرضه ی یک پرچمدار کاملاً باز طراحی شده در ماه اکتبر به میان آورد، هواداران این شرکت امیدوارند موبایل مورد بحث بدل به همان محصول آرمانی و بی نقصی گردد که سال ها انتظارش را می کشیدند.

پرچمداران کمپانی تایوانی از چند سال پیش تا به امروز همگی یک ضعف واضح یا به زبان دیگر پاشنه ی آشیلی مشابه داشته اند و آنهم چیزی نبوده جز دوربین شان که به صورت معمول کیفیت مطلوبی را ارائه نمی کرده است. اما حالا گفته می شود شاید این مسئله ی ناخوشایند دیرینه به زودی برطرف گردد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

HTC One M7 با دوربینی اولترا پیکسلی عرضه شد که قرار بود سنسور آن نور بیشتری را جذب کرده و عکاسی در وضعیتی که شرایط نوری مساعدی وجود ندارد بسیار بهتر به سرانجام رسد. اما این دوربین هرگز نتوانست انتظارات را برآورده نماید.

با وجود انتقادهای موجود تایوانی ها در اقدامی عجیب و غیر منتظره دوربین اولترا پیکسلی را در One M8 نیز حفظ کردند، تا همین امر سبب گردد سهمشان از بازار کاهشی چشم گیر پیدا کند.

اما عاقبت کمپانی مورد بحث از تجربیات دو پرچمدار قبلی درس گرفت و برای اینکه یکبار دیگر اشتباهش را تکرار نکند کوشش نمود تا دوربین One M9 را بهبود بخشد، لذا در پشت این اسمارت فون دوربینی ۲۰ مگاپیکسلی جای گرفت که در ابتدا به نظر می رسید شاید مشکل را برطرف نماید، ولی چنین اتفاقی رخ نداد و انتقادات پیشین بازهم پا بر جای بودند.

اکنون منابع ویتنامی گزارش می کنند پرچمدار باز طراحی شده HTC که فعلاً با نام Aero از آن یاد می شود، دارای دوربین اصلی خارق العاده و "پیشگامانه" است که برایش رابط کاربری کاملاً بهبود یافته و موثر طراحی شده.

گزارش مذکور می افزاید این دوربین انقلابی به زودی نقطه ی ضعف برند تایوانی را بدل به نقطه ی قوتش خواهد کرد و تکنولوژی به کار رفته در آن بسیار پیشرفته تر از چیزیست که در دوربین های اولترا پیکسلی شاهد بودیم.

در شایعات ذکر شده گشادی دهانه لنز در محصول ابتکاری جدید برابر با  f/1.9 خواهد بود و بدین شکل کاربر قارد می گردد در شرایط نوری بد بهترین عکس های ممکن را بگیرد. ضمناً ثبت تصاویر و ذخیره سازی آنها با فرمت های خام نیز امکان پذیر شده است.

حال باید منتظر ماند و دید آیا عاقبت HTC می تواند چنین دوربین تحول یافته ای را در پرچمدار جدید خود بگنجاند و جایگاهش را بازیابد یا همچون نمونه های اولترا پیکسلی شکستی مجدد را تجربه خواهد کرد.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل