چینی ها از سامسونگ و آپو برای وجود نرم افزارهای زائد در موبایل هایشان شکایت کردند

چینی ها از سامسونگ و آپو برای وجود نرم افزارهای زائد در موبایل هایشان شکایت کردند

هرچند شنیدن چنین اخباری از چین تا حدی غیر معمول به نظر می رسد، اما بر اساس اخبار واصله یک موسسه حفاظت از حقوق مصرف کنندگان در این کشور اخیرا بر علیه Oppo و Samsung اقامه دعوی کرده و موضوع شکواییه نیز اپلیکیشن های غیر قابل حذفی است که این دو سازنده چینی و کره ای روی تلفن های هوشمند خود قرار می دهند.

کمیسیون حقوق مصرف کنندگان شانگهای ۲۰ محصول را مورد بررسی قرار داده و تلفن هوشمند Find 7 از Oppo با ۷۰ اپلیکیشن غیر قابل حذف و Galaxy Note 3 از Samsung با ۴۰ اپلیکیشن، صدر جدول را به خود اختصاص دادند که به اعتقاد موسسه مذکور بسیاری از این نرم افزارها حتی امکان دارد به سرقت اطلاعات کاربر نیز مشغول باشند.

از مدتی پیشتر انتقادات عمومی نسبت به این موضوع بالاگرفته بود و کمیسیون یادشده نیز با تنظیم چنین شکایتی تلاش دارد سامسونگ و آپو را مجبور کند در مورد کارکرد همه اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه های خریداران و نحوه حذف آنها توضیحات مبسوطی به کاربران ارائه کنند. این کمیسیون همچنین توقع دارد میزان دقیق مصرف حافظه نیز، در مورد اپلیکیشن های نصب شده توسط سازندگان اعلام شود.

سازندگان مذکور ۲ هفته مهلت دارند تا دفاعیه خود را تنظیم کنند و پس از آن نیز امکان دارد تاریخ های برگزاری دادگاه اعلام شود. در پایان نیز گفتنیست اقدام کمیسیون حقوق مصرف کنندگان شانگهای را می توان در راستای تلاش های اخیر وزارت فناوری اطلاعات چین، برای نظارت بیشتر بر نرم افزارهای نصب شده توسط سازندگان روی تلفن های هوشمند به شمار آورد.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato