بلومبرگ: مایکروسافت از این پس سالانه حداکثر ۶ تلفن هوشمند جدید معرفی می کند

بلومبرگ: مایکروسافت از این پس سالانه حداکثر ۶ تلفن هوشمند جدید معرفی می کند

همانطوری که اخبار روزهای گذشته حکایت داشتند مایکروسافت از سهمش در بازار تلفن های هوشمند راضی نیست و به جد تلاش دارد تا کسب و کار موبایل خود را سر و سامان بخشد. در همین راستا دیروز رسماً اعلام شد ۷۸۰۰ نفر از کارمندان بخش سخت افزاری کمپانی ساکن ردموند که قشر کثیری از آنها در واحد محصولات تحت برند لومیا شاغل هستند تعدیل خواهند گشت.

ساتیا نادلا موضوع یاد شده را از طریق ایمیل و به شکل مشروح به اطلاع کارمندانش رساند (متن ایمیل ساتیا نادلا را می توانید در اینجا بخوانید)، اما در این ایمیل از گفته های او چنان بر می آمد که در آینده مایکروسافت تمرکزش در صنعت تلفن های هوشمند را بر روی سه دسته بندی خاص از محصولات یعنی دیوایس های اقتصادی، مناسب کسب و کار و پرچمداران قرار خواهد داد.

اکنون بلومبرگ به نقل از یکی از منابع خود که در جریان برنامه های آتی غول نرم افزاری و سخت افزاری ساکن ردموند است جزئیات بیشتری را در همین رابطه منتشر نموده. وبسایت مذکور در گزارشی آورده مایکروسافت بنا را بر این گذاشته تا هر سال حداکثر دو دیوایس کارآمد را برای هر یک از دسته بندی هایی که پیش تر به آنها اشاره کردیم توسعه داده و سپس روانه ی بازار نماید.

بدین ترتیب از این پس در طول یک سال نباید انتظار رونمایی بیش از ۶ موبایل لومیای جدید را داشته باشیم.

اهالی ردموند طی سال جاری و تا به امروز از ۶ لومیا فون با اسامی لومیا ۴۳۵، لومیا ۵۳۲، لومیا ۶۴۰، لومیا ۶۴۰ XL، لومیا ۴۳۰ و لومیا ۵۴۰ dual پرده برداری کرده اند. البته از شواهد اینطور بر می آید که مایکروسافتی ها برای امسال استثنا قائل شده و استراتژی جدیدشان را از سال آینده به کار بندند، زیرا طبق شایعات پیشین قرار است تا طی ماه های آتی و همزمان با عرضه ویندوز ۱۰ موبایل، پرچمدارانی جدید نیز معرفی شوند و البته همه ی مشتاقان پلتفرم ویندوز نیز طاقتشان به سر آمده و چشم انتظار ارائه ی اسمارت فون هایی تازه و قدرتمند هستند.

بنابراین و با تفاسیر صورت پذیرفته دگرگونی برنامه ریزی ها از سال ۲۰۱۶ چندان هم غیر منطقی محسوب نخواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato