سامسونگ با توسعه یک هدست واقعیت افزوده به جنگ هولولنز و گوگل گلس می رود

سامسونگ با توسعه یک هدست واقعیت افزوده به جنگ هولولنز و گوگل گلس می رود

سامسونگ در حال حاضر با هدست «Gear VR»، قدم به دنیای واقعیت مجازی گذاشته اما اکنون خبرهایی از کره جنوبی به گوش رسیده مبنی بر اینکه شرکت مورد بحث، در حال توسعه یک هدست دیگر برای ورود به دنیای واقعیت افزوده است.

بر اساس گزارش وب سایت SlashGear، هدست جدید غول کره ای برای مقابله با هولولنز و گوگل گلس (نسخه دوم) توسعه خواهد یافت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

هدست واقعیت افزوده سامسونگ دارای یک دکمه فیزیکی بوده، اسپیکر و میکروفن نیز در آن به کار گرفته شده اند و همچنین به گونه ای طراحی گشته تا بدون اتصال هیچ سیمی و کاملا وایرلس کار کند.

بر خلاف Gear VR، هدست جدید، مبتنی بر واقعیت افزوده بوده و به شما اجازه می دهد آن را بر سر گذاشته و در اطراف یا محیط های بیرونی قدم بزنید. واقعیت افزوده این قابلیت را فراهم می آورد تا در کنار دیدن محیط اطراف ، تصاویری را نیز به شکل مجازی در دنیای اطراف خود مشاهده کنید.

از سوی دیگر گفته شده که هدست واقعیت افزوده سامسونگ مجهز به دو دوربین قدرتمند بوده که می توانند تصاویری سه بعدی از محیط تهیه کنند. از طرفی، شرکت کره ای گویا هنوز نتوانسته پلتفرمی را برای این محصول انتخاب نماید و در بین استفاده از اندروید و تایزن مردد مانده است.

منابع می گویند سامسونگ در این هدست از یک سیستم نور رسانی جدید بهره برده که می تواند نقطه قوت آن در برابر محصولات مشابه ساخته شده از سوی رقبا باشد. هدست مورد بحث از قابلیتی به نام «عنصر راهنمای نور» بهره می برد که برای هر چشم به شکل جداگانه به کار گرفته می شود.

وب سایت SlashGear خبر می دهد که این ایده هنوز تا نهایی شدن راه بسیاری در پیش داشته، در حد یک طرح اولیه بوده و هنوز حتی نامی نیز برایش انتخاب نگشته اما در نهایت می توان امیدوار بود سامسونگ برای رقابت بیشتر با مایکروساف و گوگل، هر چه زودتر مراحل توسعه را به پیش براند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato