مدیر عامل توشیبا به علت رسوایی مالی، مجبور به استعفا خواهد شد

مدیر عامل توشیبا به علت رسوایی مالی، مجبور به استعفا خواهد شد

مدیر عامل توشیبا به علت رسوایی مالی، مجبور به استعفا خواهد شد

ساعاتی پیش گزارش شد که به واسطه رسوایی مالی پیش آمده در کمپانی توشیبا، مدیر عامل این شرکت مجبور به استعفا خواهد شد.

در حقیقت منبعی ژاپنی به نام Kyodo، اکنون خبر می دهند که در هفته آینده و زمانی که بازجویی های کارشناسان در خصوص مشکلات پیش آمده مالی تکمیل گردد، مراحل استعفای Hisao Tanaka، مدیر عامل توشیبا نیز نهایی خواهند شد. این در حالیست که رویترز نیز گزارش می دهد که شرکت مورد بحث هنوز و با توجه به این مسائل، موفق به بستن و دریافت تراز مالی مربوط به سال گذشته خود نشده.

کمپانی ژاپنی توشیبا محصولات بی شماری را تولید می کند؛ از باتری موبایل گرفته تا راکتورهای هسته ای. منابع خبری ژاپنی به نام های Jiji Press و Kyodo‌ اکنون اذعان دارند که برخی افراد در این شرکت از ۵ سال قبل تر و منتهی به مارس ۲۰۱۴، شروع به انجام گردش های مالی غیر قانونی نموده اند که در مجموع رقمی برابر با ۲۰۰ میلیارد ین -۱.۶ میلیارد دلار آمریکا- را در بر گرفته است.

بر اساس جستجو در اسناد حسابداری این شرکت مشخص گردیده که چنین سرمایه ای از بخش های زیرساخت، نیمه هادی، تلویزیون و کامپیوترهای شخصی برداشت شده است. در گزارش منابع یاد شده، گفته می شود که  آقای Tanaka به همراه مدیرعامل قبلی (نائب رئیس فعلی) توشیبا به نام Norio Sasaki مسئول سرپوش گذاری بر این اقدامات بوده اند. شرکت یاد شده در حال حاضر اعلام نموده که تا روشن شدن مسائل، سود سهام پرداخت نخواهد کرد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل