در ویندوز 10 موبایل می توان اپلیکیشن ها را مستقیما از داخل استور گشود

در ویندوز 10 موبایل می توان اپلیکیشن ها را مستقیما از داخل استور گشود

بیلد ۱۰۱۶۶ ویندوز ۱۰ موبایل قابلیتی را به استور ویندوز فون اضافه می کند که برای کاربران این پلتفرم کاملا تازگی دارد و به لطف آن می توان اپلیکیشن هایی که به تازگی روی موبایل های مبتنی بر سیستم عامل مورد بحث نصب شده اند را مستقیما از داخل استور گشود.

همانطور که احتمالا می دانید کاربران اندروید سال هاست که از چنین امکانی برخوردارند اما برای استفاده کنندگان از ویندوز فون این قابلیت کاملا جدید محسوب می شود.

در حال حاضر، زمانی که یک اپ تازه روی موبایل های مبتنی بر این سیستم عامل نصب می گردد، اگر دستگاه از نسخه ۸.۱ بهره ببرد، کاربر می تواند اپلیکیشن تازه نصب شده را مشاهده نماید اما امکان گشودن آن مستقیما از داخل استور وجود ندارد.

همانطور که پیشتر گفته شد، به لطف تغییرات اعمال شده در ویندوز ۱۰ موبایل، این پلتفرم از بسیاری جهات خود را به اندروید و iOS رسانده. به عنوان مثال، به دنبال تغییر دیگری که در ویندوز فون استور صورت گرفته، کاربران می توانند مشاهده کنند که در مورد هر اپلیکیشن فری میوم (اپ هایی که به صورت کلی رایگان هستند اما برخی از امکانات آنها به صورت پولی در اختیار کاربران قرار داده می شود) چه آپشن هایی برای خرید وجود دارد.

علاوه بر این، قیمت هر اپلیکیشن نیز نمایش داده می شود که این امکان هم پیشتر برای کاربران اندروید (و iOS) فراهم بود. در مورد عرضه ویندوز ۱۰ موبایل هم باید بگوییم که براساس گمانه زنی ها این اتفاق در شهریور امسال رخ خواهد داد.

تردیدی نیست که تا آن زمان، هم زمان با ارائه هر بیلد جدید بهبودهایی در این پلتفرم حاصل می گردد اما سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که آیا صرفا فراهم نمودن قابلیت های اندروید و iOS در این پلتفرم بقای آن را تضمین می کند یا اینکه مایکروسافت باید تدابیر بیشتری را برای این منظور بیاندیشد.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato