همه چیز درباره آیفون 13
سامسونگ پتنت استفاده از سنسور در لبه های موبایل را ثبت کرد

سامسونگ پتنت استفاده از سنسور در لبه های موبایل را ثبت کرد

به تازگی گویا سامسونگ به لبه موبایل ها بیش از هر زمان دیگری علاقه پیدا کرده و تلاش می کند جدا از دادن ظاهری یکتا به آنها، کاربردهایی را نیز برایشان تعریف نماید.

آنطور که خبر می رسد، اخیرا بخش تحقیق و توسعه سامسونگ موبایل، در حال کار بر روی قابلیت هایی است که این شرکت می تواند آنها را در لبه موبایل ها جا داده و از این طریق نیز دستورات کاربران را به اجرا درآورد.

در همین راستا اخیرا شرکت کره ای پتنت جدیدی را با نام «sensor pad» به ثبت رسانده که خبر از حضور سنسورهایی در کناره های موبایل می دهد؛ مکانی که انگشتانمان در آنجا برای نگه داشتن تلفن همراه قرار می گیرند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اگر به دسته های کنترل کننده در کنسول های بازی دقت کرده باشید، می بینید که کلیدهایی در بخش فوقانی آنها تعبیه گشته. از همین روست که می توان گفت بارزترین استفاده این تکنولوژی، می تواند استفاده از آنها در حال انجام بازی های ویدیویی در موبایل باشد.

gsmarena_002-w600

با تصور این موضوع، دیگر نیازی نیست تا در حال بازی، انگشت خود را مدام به سوی نمایشگر برده و جلوی دیده شدن تصویر را برای خودتان بگیرید، بلکه به راحتی با انگشتان شصت و اشاره می توانید دستورانی را از طریق کناره های موبایل صادر نمایید.

gsmarena_003-w600

کنترل دوربین می تواند یکی دیگر از موارد استفاده چنین سنسورهایی در لبه های موبایل باشد. با چنین کاری باز هم انگشتان، مانع دید نمایشگر نخواهند شد و به راحتی قادر هستید با واسطه سنسورهای جدید، تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید. همین امر باعث می شود تا گرفتن تصاویر سلفی نیز اندکی آسان تر از حالت فعلی گردد.

سرنوشت پتنت ها معمولا برای مدت زیادی نا معلوم می ماند و انتشار چنین خبرهای همواره به معنی راه یافتن آنها به محصولات نهایی نیستند؛ هرچند که به نظر می رسد سامسونگ به استفاده از این پتنت در نسل های بعدی موبایل های خود علاقه داشته باشد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato