مدیر عامل نینتندو در سن 55 سالگی درگذشت

مدیر عامل نینتندو در سن 55 سالگی درگذشت

براساس گزارش نینتندو، Satoru Iwata مدیرعامل و رئیس آن روز گذشته درگذشت. او تنها ۵۵ سال داشت و علت مرگش هم رشد کیسه صفرا گزارش شده است. آقای Satoru سال گذشته برای انجام پاره ای اقدامات درمانی کار خود را به صورت موقت ترک گفته بود و حتی یک عمل جراجی را برای برداشتن تومور پشت سر گذاشته و مجددا به کار خود باز گشته بود.

او پست ریاست نینتندو را در سال ۲۰۰۲ میلادی از هیروشی یامائوچی، پرسابقه مدیر این شرکت تحویل گرفت و با ارائه کنسول های بازی Nintendo DS و Wii موفقیت های فراوانی را برای این کمپانی ژاپنی به ارمغان آورد.

وی پیشتر به عنوان برنامه نویس با یکی از شرکت های تابعه نینتندو به نام HAL همکاری کرده بود و در تولید بازی هایی نظیر EarthBound، Balloon Fight و سری Kirby نیز همکاری داشته است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Iwata جدای از نقش خود به عنوان یک مدیر، به خاطر حضورش در سخنرانی های Nintendo Direct و سری مصاحبه های مشهورش با توسعه دهندگان تحت عنوان «از Iwata بپرسید»، شخصیتی کاملا شناخته شده در میان طرفداران نینتندو به شمار می رفت.

اما زمانی که کنسول Wii U نتوانست موفقیت نسل قبلی خود را تکرار کند، Iwata تصمیم گرفت که از طرح های تازه ای برای این شرکت سخن بگوید که از آن جمله می توان به حرکت نینتندو به سمت بازی های موبایل و برنامه مرموز «کیفیت زندگی» اشاره کرد.

گفتنی است که کمپانی مورد بحث هنوز هم جانشینی را برای آقای Iwata معرفی نکرده اما اعلام نموده که Genyo Takeda و Shigeru Miyamoto فعلا تصمیم گیرندگان اصلی شرکت خواهند بود.

بیماری و مشکلات مربوط به سلامت این فرد مدتها بود که در مجامع عمومی مطرح شده بود، با این همه، مرگ وی شوک بزرگی بود که بر پیکره صنعت گیم وارد شد.

او در کنفرانس ماه گذشته E3 نیز حضور نیافت و در توضیع این مساله اظهار داشت که نینتندو سخت افزار جدیدی را برای تولید نکرده که در این کنفرانس به نمایش بگذارد و اینکه باید خود را برای نشست سرمایه گذارانش که قرار بود هفته بعد از این کنفرانس برگزار گردد، آماده کند.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato