گوگل برای سازگار نمودن هرچه بیشتر اپلیکیشن ها با زبان طراحی متریال، سرویس پیکسیت را خریداری کرد

گوگل برای سازگار نمودن هرچه بیشتر اپلیکیشن ها با زبان طراحی متریال، سرویس پیکسیت را خریداری کرد

براساس جدیدترین گزارشات، گوگل یک سرویس نمونه سازی اپلیکیشن به نام Pixate را خریداری کرده. مفاد قرارداد امضا شده میان این دو شرکت مشخص نیست با این همه، قرار است که کارکنان پیکسیت به تیم طراحی گوگل ملحق شوند.

در نتیجه، از این پس امکان استفاده رایگان از Pixate Studio برای کاربران فراهم خواهد بود و تیم پشتیبانی کننده آن، حتی اعلام کرده اند که تلاش دارند «هزینه استفاده از سرویس کلاود پیکسیت را به میزان قابل ملاحظه ای پایین بیاورند.»

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما در مورد پیکسیت باید بگوییم که شباهت زیادی به Sketch یا همان ابزار محبوب سیستم عامل OS X دارد که توجه بسیاری از طراحان اپلیکیشن را به خود جلب نمود. این قرارداد برای گوگل نیز که سال گذشته اقدام به خریداری شرکت Relative Wave نمود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

tumblr_nrt9eoHeDw1tcykk3o1_1280

محض اطلاعتان باید بگوییم که Relative Wave به برنامه نویسان و طراحان کمک می کند تا از زبان برنامه نویسی ویژوآل برای نمونه سازی اپلیکیشن ها بهره بگیرند.

در بیانیه امروز گوگل همچنین از پلفترم مورد استفاده برای تهیه این نمونه های اولیه یاد شده که Form نام دارد و هم اکنون در مرحله آپدیت شدن به نسخه ۱.۳ است.

پلتفرم فورم اجرای اپلیکیشن های نمونه روی آیفون و آیپد را ساده تر می کند و پیکسیت فرایند طراحی این اپ ها روی پلتفرم های مختلف را تسهیل می بخشد.

در هر صورت خرید دو شرکت یاد شده، یعنی Relative Wave و پیکسیت به گوگل کمک می کند تا توسعه دهندگان را به پیروی از اصول زبان طراحی متریال خود وادار نماید و آنهایی را که هنوز اپلیکیشن های خود را با اصول این زبان مطابقت نداده اند به انجام این کار مجاب کند.

در آپدیت ۱.۳ فورم ذکر شده است که «پچ های زبان طراحی متریال به شما امکان می دهد با جدیدترین کامپوننت های این زبان اپلیکیشن مورد نظرتان را نمونه سازی کنید.»

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato