گزارش مالی آمازون اعلام شد؛ غوغای سرویس های تحت وب در سه ماهه دوم ۲۰۱۵

گزارش مالی آمازون اعلام شد؛ غوغای سرویس های تحت وب در سه ماهه دوم ۲۰۱۵

گزارش مالی آمازون اعلام شد؛ غوغای سرویس های تحت وب در سه ماهه دوم ۲۰۱۵

آمازون به تازگی گزارش مالی جدید خود را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش که مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ می شود، آمازون در مجموع ۲۳.۱۸ میلیارد دلار درآمد داشته است. کارشناسان پیش بینی می کردند که مجموعه تحت هدایت جف بزوس، در سه ماهه گذشته به درآمد ۲۲.۳۹ میلیارد دلار دست پیدا کند، اما اکنون آمازون موفق شده تا فراتر از انتظارات ظاهر شود.

درحالی که درآمد آمازون در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، ۲۰ درصد رشد داشته، سود خالص این شرکت نیز نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش چشمگیری داشته است. آمازون که در سال گذشته ضرری ۱۲۶ میلیون دلاری را تجربه کرد، اکنون توانسته سودی ۹۲ میلیون دلاری را روانه حساب های خود سازد.

تجارت سرویس های تحت وب آمازون (AWS) نقش گاو شیرده این شرکت را اکنون بر عهده دارد و سود کلانی را برای جف بزوس و شرکایش به همراه می آرود. این بخش از مجموعه آمازون در سه ماهه گذشته ۱.۸۲ میلیارد دلار درآمد داشته که از این میزان ۳۹۱ میلیون دلار سود خالص بوده است.

جالب است بدانید که سود واحد AWS در سال گذشته تنها ۷۷ میلیون دلار بوده است. جف بزوس در سال گذشته عنوان کرد که سرویس های تحت وب آمازون در سال ۲۰۱۵ تبدیل به تجارتی ۵ میلیارد دلاری خواهد شد، و اکنون این بخش در شش ماه اول سال توانسته مجموعا ۳.۳۸ میلیارد درآمد درآمد کسب کند و احتمالا تا پایان ۲۰۱۵ به عدد ۷ میلیارد دلار نیز دست پیدا خواهد کرد.

شایان ذکر است که پس از اعلام گزارش مالی مذکور، سهام آمازون با رشدی ۱۴ درصدی در بورس مواجه شد.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل