گزارش مالی LG برای سه ماهه دوم 2015 خبر از سود خالص 31 میلیون دلاری می دهد

گزارش مالی LG برای سه ماهه دوم 2015 خبر از سود خالص 31 میلیون دلاری می دهد

گزارش مالی LG برای سه ماهه دوم 2015 خبر از سود خالص 31 میلیون دلاری می دهد

زمان ارائه گزارشات مالی هنوز به پایان نرسیده و تازه ترین گزارش از راه رسیده نیز متعلق به کمپانی LG است. شرکت مورد بحث پیشتر گفته بود که فروش G4 آنطور که باید و شاید بالا نبوده و نتوانسته انتظارات داخلی این کمپانی را برآورده سازد و در ابتدا گزارش شده بود که پرچمدار موبایل های هوشمند کمپانی مورد بحث، در خانه، یعنی کره جنوبی نتوانسته با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه گردد.

به هر حال اما، آمار مالی مربوط به سه ماهه دوم از سال ۲۰۱۵ برای کمپانی LG از راه رسیده اند و می توان گفت شرکت کره ای قادر گشته تا درآمدی به میزان ۶.۷۰۸ تریلیون وون برابر با ۵.۷۵ میلیارد دلار، به دست آورد. در سه ماهه ابتدایی سال گذشته شرکت مورد بحث موفق شده بود تا به درآمد ۷.۰۲۲ تریلیون وون دست پیدا کند که همین امر، بیانگر کاهش ۴ درصدی درآمدهای شرکت کره ای است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سود خالص ال جی از درآمد یاد شده، مبلغ ۳۶۳ میلیارد وون برابر با ۳۰.۹ میلیون دلار بوده که این مبلغ نیز، از درآمد خالص به دست آمده در سه ماهه قبلی، ۲۴ درصد کمتر بوده است. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵، ال جی موفق شده بود به سود خالص ۴۷۶ میلیارد وون (۴۰.۶ میلیون دلار) دست پیدا کند. البته در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ نیز ال جی موفق شده بود تا درآمد خالی برابر با ۴۸۸ میلیارد وون برابر با ۴۱ میلیون دلار داشته باشد.

بخش ساخت پنل نمایشگر برای تلویزیون و موبایل های هوشمند و سایر گجت های الکتریکی موسوم به LG Display، یکی از پر سود ترین بخش های این کمپانی بوده است. حال نکته جالب اینکه ال جی، در قیاس با دوره های سه ماهه گذشته، نمایشگرهای کمتری را به فروش رسانده اما سودش بیشتر هم بوده. کمپانی مورد بحث همچنین عنوان داشت که فروش پنل های نمایشگر برای تلویزیون ها، ۴۰ درصد از درآمد کلی LG Display را تامین کرده اند. از سوی دیگر ۲۸ درصد درآمد حاصل شده از فروش پنل نمایشگر برای موبایل ها، ۱۶ درصد برای تبلت و نوت بوک ها و ۱۶ درصد دیگر نیز مربوط به فروش پنل نمایشگر برای مانیتورها بوده است.

اگرچه درآمدها، نسبت به دوره پیش، یعنی سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ کمتر شده اند اما این موضوع برای بیشتر شرکت ها طبیعی بوده و ال جی به طور کلی سودآوری مناسبی داشته است. این شرکت همچنین عنوان نموده که تا پیش از پایان سال جاری، یک موبایل هوشمند بسیار عالی را معرفی خواهد کرد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل