مدیرعامل موزیلا نامه ای شکوه آمیز و سرگشاده برای نادلا نوشت

مدیرعامل موزیلا نامه ای شکوه آمیز و سرگشاده برای نادلا نوشت

مدیرعامل موزیلا نامه ای شکوه آمیز و سرگشاده برای نادلا نوشت

مایکروسافت زحمات زیادی کشیده تا ویندوز ۱۰ را آماده عرضه کند و بعید نیست که مدیران بخواهند مردم از سرویس های پیش فرض درون ویندوز استفاده کنند، به جای اینکه سراغ اپلیکیشن ها یا برنامه های خارجی بروند. از همین سو، تغییر برنامه های پیش فرض اندکی سخت تر شده اند و مدیر عامل شرکت موزیلا، آقای کریس بیرد از این ماجرا اصلا خشنود نیست.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کریس بیرد در نامه ای سرگشاده که اخیرا در بلاگ موزیلا منتشر شده، این اتفاق را «اقدامی ظالمانه در جهت پایمال کردن حقوق کاربران ویندوز ۱۰» خواند. وی به ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت گفت: «حالا مردم دوبرابر بیشتر از حالت عادی باید روی ماوس کلیک کرده، میان محتواها اسکرول کنند و با مشکلات پیچیده فنی درگیر شوند تا بتوانند انتخابی که روی ورژن های قبلی ویندوز داشتند را دوباره تایید کنند».

وی اصلا از این پروسه راضی نیست و عوض کردن برنامه های پیشفرض را گمراه کننده و سخت می خواند. برای اینکه بیشتر متوجه ماجرا شوید، ویدیوی زیر که توسط موزیلا تهیه شده را می توانید مشاهده نمایید.

مدیرعامل موزیلا می گوید که در این مورد با مایکروسافت صحبت انجام شده اما هیچ پیشرفتی حاصل نشده، بنابراین وی مجبور به انجام این کار شده تا شاید مسئولین مایکروسافت توجه بیشتری داشته باشند و پروسه انتخاب مرورگر پیشفرض را ساده تر کنند.

مایکروسافت نیز در پاسخ چنین می گوید: «ما ویندوز ۱۰ را طراحی کردیم تا تجربه آپگرید ساده ای را برای کاربر فراهم آوریم و پس از آن تجربه ای پیوسته ایجاد کنیم. در طول آپگرید، مصرف کنندگان حق انتخاب پیش فرض های شان را دارند، از جمله مرورگر وب. در پی آن، به راحتی می توانند مرورگر پیشفرض شان را انتخاب کنند. همانگونه که در تمامی جنبه های محصول مشخص است، ما ویندوز ۱۰ را به عنوان یک سرویس ساختیم؛ اگر از تجربه کاربران مان یاد بگیریم که راهی برای پیشرفت وجود دارد، ما همان را انجام خواهیم داد.».

ویجیاتو

نظرات ۳۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل