گزارش مالی الکترونیک آرتز منتشر شد؛ اکس باکس وان و پلی استیشن 4 می تازند

گزارش مالی الکترونیک آرتز منتشر شد؛ اکس باکس وان و پلی استیشن 4 می تازند

گزارش مالی الکترونیک آرتز منتشر شد؛ اکس باکس وان و پلی استیشن 4 می تازند

الکترونیک آرتز گزارش مالی خود را در سه ماهه ی اول سال مالی ۲۰۱۶ (مربوط به بازه ی زمانی ۱ آپریل تا ۳۰ ژوئن) منتشر کرد. همه چیز حاکی از این است که الکترونیک آرتز به روند رو به رشد خود ادامه می دهد.

میزان فروش و درآمد این شرکت، هر دو، بسیار بالاتر از انتظارات و پیش بینی ها ظاهر شدند. البته کمبود محتوا و عناوین مهم باعث شده که سود دهی الکترونیک آرتز نسبت به سال قبل، کمی کمتر باشد.

در خصوص این گزارش مالی گفته شده است که:

  • در این بازه ی زمانی و بدون در نظر گیری اصول حسابداری پذیرفته همگانی (GAAP)، این شرکت توانسته به سود ۶۹۳ میلیون دلاری برسد و این در حالیست که پیش بینی ها، رقم ۶۴۰ میلیون دلار را نشان می دادند.
  • الکترونیک آرتز توانسته بدون در نظر گیری GAAP، ارزش خود را ۵۰ میلیون دلار افزایش داده و به رقم کلی ۴.۴۵۰ میلیارد دلار برساند. هم چنین سود هر سهم از ۰.۱۰ دلار، به ۲.۸۵ دلار برای هر سهم رسیده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

EA1

در پایین می توانید برخی نکات اشاره شده از سوی الکترونیک آرتز را در راستای انتشار گزارش مالی مطالعه کنید:

  • در نمایشگاه E3 امسال، عناوین الکترونیک آرتز، ۱۳۲ جایزه دریافت کردند که البته ۴ عدد از این جوایز، از سوی Game Critic Awards اهدا شد. بهترین بازی اکشن و بهترین بازی آنلاین چند نفره برای Star Wars Battlefront، بهترین بازی مسابقه ای برای Need For Speed و بهترین بازی ورزشی برای Fifa 16.
  • در هفته ی E3، تریلرها، دموها و نمایش های زنده ی الکترونیک آرتز، بیش از ۵۳ میلیون بار دیده شدند.
  • بازیکنانِ دو بازی Battlefield 4 و Battlefield Hardline در سه ماهه ی اول، بیش از ۱۷۰ میلیون ساعت گیم پلی را به ثبت رساندند.
  • در سه ماهه ی اول، به طور میانگین بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال در هر ماه، به انجام بازی های موبایل الکترونیک آرتز پرداخته اند.
  • در سه ماهه ی اول، به طور میانگین در هر روز، بیش از ۱۶ میلیون مسابقه در بازی Fifa 15 انجام شده است.

در جدول زیر می توانید میزان درآمد کمپانی را به تفکیک ناحیه و پلتفرم مشاهده کنید. اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ پیشتازان فروش به شمار می روند و سهم خود را سال به سال و با گذشت هر سه ماهه افزایش می دهند.

EA2

این شرکت هم چنین نقطه نظر خود را درباره ی سه ماهه ی جاری سال میلادی منتشر کرده است. نکته ی جالب اینجاست که الکترونیک آرتز انتظار دارد سود بیشتری از بازی های دیجیتالی نسبت به بازی های فیزیکی به دست آورد:

EA3

در نهایت هم برنامه ریزی عرضه بازی های الکترونیک آرتز برای پی سی و کنسول ها در سال مالی جاری اعلام شده است. باید اشاره کرد که بازی Unravel، که به تازگی معرفی شده و هنوز تاریخ عرضه ی آن مشخص نیست، برای سه ماهه ی چهارم برنامه ریزی شده؛ بنابراین در زمانی بین ۱ ژانویه تا ۳۱ مارس منتشر خواهد شد:

EA4

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل