اپل استایلوسی را طراحی کرده که می تواند بافت سطوح را تشخیص دهد

اپل استایلوسی را طراحی کرده که می تواند بافت سطوح را تشخیص دهد

اپل استایلوسی را طراحی کرده که می تواند بافت سطوح را تشخیص دهد

اپل پتنت مربوط به استایلوسی را به ثبت رسانده که می تواند ظاهر و حس یک سطح بافت دار را تشخیص دهد. در اسناد مربوط به این پتنت از قلمی سخن به میان آمده که مجهز به تعدادی حسگر تصویری است و می تواند خصوصیات فیزیکی هر سطحی که روی آن کشیده می شود را شناسایی کند.

این سطوح با استفاده از لنز شفافی تشخیص داده می شوند که در راس استایلوس قرار گرفته و سپس اطلاعات مربوط به آن از طریق دوربینی که در داخل بدنه قلم جای گرفته دریافت خواهند شد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در مرحله بعد داده های دریافت شده توسط استایلوس ذخیره می شوند تا در موقعیت های آتی به کار برده شوند یا اینکه برای استفاده در یک اپلیکیشن طراحی به تبلت یا کامپیوتری که با آن جفت شده اند انتقال می یابند؛ این بدان معناست که یک هنرمند یا طراح گرافیک می تواند از آن سطح در آثار خود استفاده نماید.

این استایلوس همچنین به شما امکان خواهد داد که جزئیات و خصوصیات مربوط به یک مجسمه یا نقاشی را دریافت نمایید و سپس آنها را به کامپیوتر خود انتقال بدهید. پتنت مذکور قطعا موارد مصرف متعددی نیز در دنیای واقعی دارد که از آن جمله می توان به طراحی با استفاده از سیستم های کامپیوتری و نقشه نگاری سه بعدی اشاره کرد.

skitch (1)

از قلم مذکور همچنین می توان برای ایجاد بازخوردهای لمسی در بازی ها و مواردی از این دست استفاده نمود و برای نمونه تدابیری را اتخاذ کرد که موبایل کاربر پس از برخورد دست او با سطح شروع به لرزش کند.

به این ترتیب کاربر قادر خواهد بود که بافت یک لباس خاص در سایت های فروش آنلاین را «حس» کند و با اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را انجام دهد.

rumble pack

باز هم مانند همیشه باید یادآور شویم اپل همه محصولاتی که پتنت شان را به ثبت می رساند تولید نمی کند اما ظاهرا در مورد ساخت یک استایلوس جدید کاملا مصمم است و عدم علاقه استیو جابز مرحوم به این قطعه سخت افزاری نیز تاثیری در این موضوع ندارد.

اگر خاطرتان باشد جابز در کنفرانس سال ۲۰۰۷ میلادی ایده افزوده شدن استایلوس به محصولات اپل را مورد تمسخر قرار داد:

جابز در حالی که جمعیت با خنده خود او را همراهی می کرد، پرسید: چه کسی استایلوس نیاز دارد؟! اگر دستگاه شما استایلوس داشته باشد ممکن است آنها را در جایی بگذارید و گمش کنید. پس هیچکس به استایلوس نیزی ندارد.

اما اپل پیشتر از این نیز پتنت های متعددی را برای این محصول که می تواند برای طراحان گرافیک و کاربران آیپد مفید باشد، به ثبت رسانده بود. ماه گذشته این شرکت از ثبت پتنی خبر داد که امکان اتصال مغناطیسی دستگاه های مختلف به آیپد را میسر می کند.

در این پتنت، علاوه بر استایلوس و نگهدارنده آن، از یک کیبورد، دوربین، کارت خوان، سیستم آنتن و دستگاه ذخیره سازی داده سخن به میان آمده که به صورت مغناطیسی به آیپد متصل خواهند شد. گفتنی است که این پتنت در اصل در ماه فوریه (یعنی حدودا شش ماه پیش) به ثبت رسید و هفته گذشته به روزرسانی شد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل