همه چیز درباره آیفون 13
چیپ های فلش جدید توشیبا دو برابر انواع فعلی ظرفیت دارند

چیپ های فلش جدید توشیبا دو برابر انواع فعلی ظرفیت دارند

با در نظر داشتن خبرهای اخیر منتشر شده، انتظار می رود که به زودی عصری طلایی برای ذخیره سازی سریع و تقریبا نامحدود اطلاعات آغاز گردد.

به دنبال اعلام خبری مشابه از سوی اینتل و میکرون، حالا توشیبا و شریک آن سندیسک از ساخت چیپ های فلش ۲۵۶ گیگابایتی خود خبر داده اند.

توشیبا پیشتر عنوان دارنده کوچک ترین سلول فلش را در کارنامه اش به ثبت رسانده بود که ابعادی برابر با ۱۵ نانومتر دارند و در قالب ۴۸ لایه روی یکدیگر قرار می گیرند.

چیپ های جدید اما، با بهره گیری از تکنولوژی سه بیتی ساخته شده اند که نخستین بار توسط سامسونگ مورد استفاده قرار گرفت و ظرفیت ذخیره سازی چیپ های تولیدی توشیبا را به دو برابر میزان کنونی افزایش می دهد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این تراشه ها سرعت بالاتری در قیاس با چیپ های قبلی خواهند داشت و برای استفاده در تلفن های هوشمند، اس اس دی ها و دیگر دستگاه ها از اطمینان پذیری بالاتری برخوردار خواهند بود.

لازم به یادآوری است که اینتل و میکرون چیپ های ۲۵۶ گیگابایتی خود را اوایل امسال معرفی کرده بودند که با استفاده از تکنولوژی ۳۲ لایه ساخته شدند.

در هر صورت مصرف کنندگان بیشترین نفع را از تراشه های جدید خواهند برد. میکرون در همان زمان اعلام کرد که این فناوری عاقبت ساخت درایوهای ۱۰ ترابایتی را برای لپ تاپ ها میسر می کند که قیمت هر گیگابایت آن پایین تر از انواع کنونی خواهد بود.

این دستاورد همچنین به ساخت چیپ های حافظه سریع تر و ارزان تر برای استفاده در تلفن های هوشمند و دیگر دستگاه های موبایل خواهد انجامید.

گفتنی است که توشیبا هم اکنون مشغول ساخت کارخانه تولیدی جدید خود در ژاپن است و اظهار داشته که چیپ های ۲۵۶ گیگابایتی آن در سال ۲۰۱۶ میلادی به مرحله تولید انبوه می رسند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato