در سال ۲۰۲۰ بازار پاور بانک ها ۱۷.۸ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت

در سال ۲۰۲۰ بازار پاور بانک ها ۱۷.۸ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت

به گزارش موسسه MarketsandMarkets تا سال ۲۰۲۰ ارزش بازار پاور بانک ها به ۱۷.۸ میلیارد دلار خواهد رسید، رقمی که به نسبت میزان فعلی، نشان دهنده افزایشی ۲۳ درصدی است.

این مورد در حالی است که روز به روز اخبار بیشتری در مورد روند نزولی فروش گجت های الکترونیکی منتشر می شود، محصولاتی مثل تلفن های هوشمند و تبلت ها که فروش رفتن آنها و افزایش دائم قدرت و نیازشان به استفاده انرژی، رابطه مستقیمی با آمار فروش پاور بانک ها دارد.

هرچند باتری این محصولات در حال حاضر قادر است کارایی حدود یک روز را برای کاربر تامین کند، اما موارد مختلفی پیش می آید که کاربران به استفاده بیشتر از ابزار خود احتیاج داشته یا در شرایطی مثل سفر بیش از یک روز به پریز برق دسترسی نداشته باشند.

تا پیش از این یکی از راه حل ها همراه داشتن یک باتری یدکی به شمار می رفت، اما روز به روز تولیدکنندگان بیشتری به دلایل مختلف مثل باریک تر ساختن این ابزارها، در حال حذف قابلیت تعویض باتری این محصولات هستند، موردی که پاور بانک ها را به تنها راه حل برای رفع مشکل کم بودن عمر باتری ابزارهای موبایل تبدیل خواهد کرد.

گفتنیست موسسه یاد شده بر اساس تحقیق میدانی خود اعلام کرده در حال حاضر بیشترین تقاضا برای پاور بانک هایی با ظرفیت ۹۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰ میلی آمپر وجود دارد، اما در سالهای آینده با پیشرفت قدرت ابزارهای الکترونیکی و افزایش قدرت خرید مردم در کشورهای درحال توسعه، نیاز به عرضه پاور بانک ها نیز افزایش یافته و تقاضا برای ارائه محصولاتی با ظرفیت های بیش از ۱۲۵۰۰ میلی آمپر نیز بالاتر خواهد رفت.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato