ناسا در حال ساخت پهپادهای اکتشافی برای جستجو در مریخ است

ناسا در حال ساخت پهپادهای اکتشافی برای جستجو در مریخ است

بنا کردن یک پایگاه دائمی روی سیاره ای دیگر، به شکل غیر قابل تصوری دشوار است اما ناسا امید دارد تا با ساخت کوادکوپترها (پهپادهایی با ۴ پره) این پروسه را ساده تر کند. وظیفه پهپادهای ناسان، یافتن منابع و پناهگاه روی سطح کره مریخ (و یا حتی دیگر کرات) است. در حال حاضر، نمونه آزمایشی این پهپاد با نام Extreme Access Flyers در آزمایشگاه های ناسا تست های مختلفی را پشت سر می گذارد تا بتواند در اتمسفرهای با قطر کم و حتی محیط های بدون هوا پرواز کند. ناسا به جای استفاده از روتورها، در این پهپاد جت های گازی را به کار گرفته است.

راب موئلر، یکی از مهندسین ناسا می گوید: «این یک ربات اکتشافی است. اولین قدم برای پیدا کردن توانایی استفاده از منابع روی مریخ یا یک شهاب آسمانی، یافتن محل منابع است. منابع معمولا در مناطقی هستند که توسط سایه ای دائمی پوشانده شده و دسترسی به آن ها دشوار است. دیوار برخی حفرات ۳۰ درجه یا حتی بیشتر زاویه دارند و برای یک مریخ نورد، راه رفتن و بالارفتن از آن ها غیر ممکن است.»

ناسا می گوید، پهپادهای اکتشافی، برای مثال نمونه های آب یخ زده یا بخشی از خاک یک منطقه را برداشته و برای تحلیل دقیق و همچنین شارژ دوباره باتری های شان به پایگاه بر می گردانند.

جالب اینجاست که ناسا معتقد است با تکنولوژی حال حاضر سرعت بسیاری برای ساخت این ابزارها داریم، در حالی که پنج سال پیش نه پرینت سه بعدی بود، نه نرم افزارها و کنترلرهای مناسب برای هدایت و نقشه ریزی پهپاد. آن ها معتقدند که یافته های پهپاد EAF می تواند منجر به تولید سوخت و هوا برای انسان ها شود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato