کمپانی Meizu از چیپست اگزینوس ۷۴۲۰ برای موبایل پرچمدار بعدی خود استفاده می کند [شایعه]

کمپانی Meizu از چیپست اگزینوس ۷۴۲۰ برای موبایل پرچمدار بعدی خود استفاده می کند [شایعه]

کمپانی Meizu از چیپست اگزینوس ۷۴۲۰ برای موبایل پرچمدار بعدی خود استفاده می کند [شایعه]

در ماه ژوئن شایعاتی را می شنیدیم که اظهار می داشتند کمپانی چینی Meizu می خواهد از چیپست اگزینوس ۷۴۲۰، یا دقیقاً همان تراشه ای که در گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج پلاس به کار رفته بود استفاده کرده و آن را برای تولید موبایل MX5 Pro خود به کار بندد.

اما حالا منابع مختلف به نقل از معاون ارشد این شرکت، Li Nan، می گویند که آنها برنامه ها را تغییر داده و ضمن کنار گذاشتن توسعه ی MX5 Pro، اکنون قصد کرده اند تا سیستم-روی-چیپ های اگزینوس را در سری جدیدی از محصولات رده بالای خود استفاده نمایند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Pan Jiutang از تحلیل گران شناخته شده نیز در همین رابطه افزوده در صورت صحت داشتن اطلاعات تازه، به یقین Meizu بازهم اگزینوس ۷۴۲۰ را در تلفن هوشمند جدیدش استفاده خواهد کرد و اولین موبایل چینی که از چیپستی ۱۴ نانومتری بهره می گیرد را راهی بازار خواهد نمود.

ضمناً گفته می شود بخش جلویی و پشتی این اسمارت فون تازه و توانمند از شیشه ساخته شده، اطرافش را فریمی فلزی فراگرفته و قیمتش نیز در حدود ۴۸۳ دلار آمریکا خواهد بود.

کارشناسان گمان می کنند با توجه به تاثیر روانی بدی که اسنپدراگون ۸۱۰ بر روی ذهن کاربران ایجاد نموده و حرف و حدیث های زیادی که پیرامون دمای این چیپست وجود داشته، Meizu به سمت تولیدات سامسونگ سوق پیدا کرده.

از سوی دیگر برند چینی مورد بحث تمایلی نداشته تا منتظر آماده گشتن اسنپدراگون ۸۲۰ بماند و با توجه به موفقیت اگزینوس ۷۴۲۰، تصمیم قطعی خودش را گرفته تا پرچمدار بعدی اش با همین چیپست تولید گردد.

لذا حالا باید دید کارایی موبایلی که با سیستم-روی-چیپ کره ای ها آماده می شود چگونه خواهد بود و آیا می تواند همچون اس ۶ و اس ۶ اج حواس ها را معطوف خود نماید یا خیر؟ از سوی دیگر این پرسش نیز مطرح است که تصمیم Meizu سبب خواهد شد دیگر تولید کنندگان سرزمین اژدهای سرخ نیز کوالکام را کنار بگذارند و به سراغ سامسونگ بروند؟

همگی اینها سئوال هایی هستند که گذر زمان به آنها جواب هایی در خور خواهد داد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل