گزارش مالی انویدیا از سه ماهه دوم ۲۰۱۵ کارشناسان را شگفت زده کرد

گزارش مالی انویدیا از سه ماهه دوم ۲۰۱۵ کارشناسان را شگفت زده کرد

گزارش مالی انویدیا از سه ماهه دوم ۲۰۱۵ کارشناسان را شگفت زده کرد

کمپانی انویدیا با گزارش مالی خود برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ همگان و خصوصاً کارشناسان را شگفت زده کرده و ظاهراً این شگفتی از تقاضای بالا برای چیپ های گرافیکی این شرکت و همچنین علاقه مندی بزرگان صنعت خودرو به سیستم-روی-چیپ های آنها ناشی شده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شرکت مورد بحث با رشدی ۴.۵ درصدی نسبت به سه ماهه پیشین حالا درآمدی ۱.۱۵ میلیارد دلاری به دست آورده؛ ضمناً انویدیا قبلاً پیش بینی کرده بود در سه ماهه ی سوم ۲۰۱۵ رقمی معادل ۱.۱۰ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت، ولی اکنون و بر حسب رویدادهای اخیر، پیش بینی مذکور را بهبود بخشیده و به ۱.۱۶ الی ۱.۲۰ میلیارد دلار درآمد می اندیشد.

تا به امروز انتظار می رفت کاهش تقاضا برای کامپیوترهای شخصی سبب بروز بحران در بزرگترین تولید کننده ی چیپ های گرافیکی جهان گردد، زیرا تا پیش از این سود و درآمد این نام خوش آوازه وابستگی زیادی به میزان فروش دسکتاپ ها و لپ تاپ ها داشت.

اما در کنار پیش بینی ها منفی شرایط بر عکس رقم خورده و درآمد بخش چیپ ها و کارت های گرافیک های مبتنی بر کامپیوترهای دسکتاپ رشدی ۵۱ درصدی پیدا کرده؛ کسب و کار بازی و سرویس هایی همچون خدمات مبتنی بر کلاود GRID هم افزایش درآمدی ۹ درصدی را شاهد بوده اند.

در زمینه ابزارهای موبایلی چیپست های Tegra بدل به بازیگرانی بزرگ نشده اند و هنوز حضوری محدود در گجت هایی مشخص را تجربه می نمایند، ولی سیستم-روی-چیپ های برند مورد اشاره نقشی جدی را در قدرت بخشیدن به داشبورد خودروها و سیستم های سرگرمی شان بر عهده گرفته اند.

انویدیا می گوید با ۵۰ کمپانی مختلف در حال مذاکره است تا چیپ های درایو خود را برای استفاده در سیستم های خودران تولیدات این شرکت ها در اختیارشان بگذارد. لازم است خاطر نشان کنیم تراشه های مذکور (drive) بر اساس پردازنده ی Tegra X1 توسعه یافته اند و توانایی بالایی در پردازش تصویری و انجام محاسبات مربوط به سیستم های ناوبری خودکار دارند.

آنطور که از شواهد بر می آید برنامه ریزی های قبلی انویدیا کاملاً آینده نگرانه بوده اند و حالا در روزگاری که بسیاری برای آنها پیش بینی بحران می کرده اند، آسمان برایشان آفتابی است و ایام بر وفق مرادشان می گذرد.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل