همه چیز درباره آیفون 13
گوگل در پی بهینه سازی سرویس های جغرافیایی خود برای کودکان است

گوگل در پی بهینه سازی سرویس های جغرافیایی خود برای کودکان است

در ماه های گذشته گوگل از «یوتوب برای کودکان» پرده برداشت و سپس تلاش نمود تا فضای مرورگر کروم را نیز برای این دسته از کاربرانش بهینه سازد.

«YouTube Kids» از ماه فوریه در دسترس قرار گرفت و مدیر یوتوب، خانم Susan Wojcicki اندکی پیش خبر داد که این سرویس باعث شده تا تماشای محتوای خانوادگی در سرویس یاد شده تا ۸۰ درصد افزایش پیدا کند.

حال اما به نظر می رسد که گوگل می خواهد سرویس های جغرافیایی خود نظیر Mapas و Earth را نیز برای استفاده کاربران کم سن و سال بهینه سازد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در لیست منابع انسانی مورد نیاز کمپانی گوگل، آگهی تازه ای دیده می شود که به سرویس های جغرافیایی اشاره داشته و همچنین از شخص مورد نظر می خواهد تا مهارت دوستی با کودکان و آشنایی کامل با خلق و خوی آنها را نیز داشته باشد. در آگهی استخدام گوگل ذکر شده:

Goolge

Goolge

شما مشاور گوگل در زمینه تولید سرویس های جغرافیایی و بهینه سازی آنها برای کودکان خواهید بود. در این موقعیت شغلی، در کنار مدیران پروژه، مهندسان و سایر مشاوران به کار مشغول خواهید شد. کار شما به شکل تیمی پیش خواهد رفت و به غنی سازی دانش کودکان کمک خواهد نمود.

سخنگوی گوگل در خصوص موضوع مطرح شده، اظهار نظری ننموده اما به نظر می رسد نقشه های این شرکت برای استفاده کودکان، احتمالا تعاملی تر از پیش خواهند شد و می توانند در مدارس به وسیله آموزگاران مورد استفاده قرار گیرند. در این میان می توان تصور کرد که Google Earth نیز ظاهری گرافیکی تر و البته مناسب با محتوای مورد علاقه کودکان به خود خواهد گرفت.

پس از رونمایی گوگل از YouTube Kids، شکایات زیادی به دست شرکت مورد بحث رسیده اند که از نامناسب بودن برخی از محتواها برای کودکان و همچنین وجود تبلیغات فراوان در آن حکایت داشته اند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato