ماینکرفت ۲ به این زودی ها ساخته نخواهد شد

ماینکرفت ۲ به این زودی ها ساخته نخواهد شد

ماینکرفت ۲ به این زودی ها ساخته نخواهد شد

پس از اینکه مایکروسافت بازی ماینکرفت و استودیو Mojang، سازنده آن را با مبلغ ۲.۵ میلیارد دلار خریداری کرد، صحبت های بسیاری مطرح بود که ردموندی ها قرار است چگونه ماینکرفت را از آنچه که امروز هست بزرگ تر کنند. دست کم حالا می دانیم که ماینکرفت به یکی از پایه های ثابت ویندوز ۱۰ و البته هدست واقعیت افزوده هولولنز تبدیل شده اما آینده آن به عنوان یک سرگرمی جامع چه خواهد شد؟ آیا ادامه ای برای آن ساخته خواهد شد یا همین حالا هم به اندازه کافی کامل هست که تا سال ها چیز جدیدی بر اساس آن ساخته نشود؟

مدیرعامل شرکت موجانگ، Jonas Matensson می گوید هنوز در دفتر شرکت ایده ساخت ادامه این عنوان مطرح نشده: «اول از همه، در حال حاضر هیچ صحبتی در مورد ماینکرفت ۲ انجام نشده. نمی توانم به شما قول دهم که هیچ وقت ماینکرفت ۲ ساخته نخواهد شد اما برای آینده ای قابل پیش بینی چنین اتفاقی رخ نخواهد داد».

وی می گوید به جای آنکه روی ساخت عنوانی کاملا متفاوت از ماینکرفت فکر کنیم، ترجیح می دهیم بازی کنونی را تا حد امکان با آپدیت های ادامه دار بزرگ و بزرگ تر نماییم. برای مثال، نسخه ویندوز ۱۰ که اخیرا عرضه شد یا حتی نسخه ویندوزفون که پس از خریده شدن شرکت توسط مایکروسافت منتظر آن بودیم.

Martensson می گوید: «همچنین، ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که خلاقیت جامعه ماینکرفت بازها هنوز زنده است، بنابراین می توانیم به تمامی کاربران مان اجازه دهیم تا پلاگین ها یا مادهایی برای بازی بسازند. فکر می کنم جامعه ماینکرفت بازها تا ۵ سال آینده بازی را به جایی خواهند رساند که باید باشد».

ژوئن سال ۲۰۱۴، میزان فروش ماینکرفت به ۵۴ میلیون واحد رسید اما ماه پیش مطلع شدیم که تنها فروش نسخه پی سی و مک از مرز ۲۰ میلیون گذشته. روند رو به رشد ماینکرفت و حمایت های مایکروسافت می تواند این بازی را طی سال های آتی حتی به پرفروش ترین بازی تاریخ نیز تبدیل کند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل