ژاپنی ها عینکی برای فریب دادن نرم افزارهای تشخیص چهره ساخته اند

ژاپنی ها عینکی برای فریب دادن نرم افزارهای تشخیص چهره ساخته اند

نرم افزارهای تشخیص چهره به تدریج در هر حوزه ای حضور می یابند، به همین دلیل تعجبی ندارد اگر شاهد ظهور تکنوژی های مقابله با آنها باشیم و باید بگوییم که طبق معمول ژاپن در این حوزه پیشتاز است.

مرکز ملی انفورماتیک این کشور مشغول توسعه نوعی «عینک حریم خصوصی» است که چهره انسان را برای دستگاه های مختلف غیر قابل تشخیص می کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

نمونه اولیه ای از این عینک ها که پیش تر ساخته شده بود از نورهای نزدیک به مادون قرمز برای فریب دادن دوربین ها و در نتیجه غیر ممکن کردن تشخیص چهره کاربر استفاده می کردند.

اما از زمان ارائه آن عینک تا به امروز، شرکت سازنده اش (NII) تغییرات زیادی در تکنولوژی به خدمت گرفته شده در آن اعمال نموده. نسل دوم گجت مورد بحث از نوعی ماده جدید و نامشخص و همچنین سطحی منقوش برای جذب نور و بازتاب آن بهره می گیرد.

این عینک که دارای یک فریم تیتانیومی است در مقایسه با نسخه اولیه اش ظاهر معمولی تر و ظریف تری دارد و بیشتر شبیه به عینک های ورزشی به نظر می آید.

براساس گزارش وال استریت ژورنال گجت مورد بحث موفق شد در 90 درصد از تست های انجام شده، دوربین دستگاه های موبایل مجهز به نرم افزار تشخیص چهره را فریب دهد.

اگه همه چیز درست پیش برود انتظار می رود که این عینک ها تا ژوئن سال آینده با قیمت حدودی 240 دلار وارد بازارهای ژاپن شوند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato