همه چیز درباره آیفون 13
نگاهی به سیستم فوکوس خودکار هیبریدی موبایل اکسپریا M5 سونی [تماشا کنید]

نگاهی به سیستم فوکوس خودکار هیبریدی موبایل اکسپریا M5 سونی [تماشا کنید]

دو هفته پیش یعنی زمانی که سونی رسما موبایل اکسپریا M5 را معرفی کرد یکی از خصوصیات اصلی و قابل توجه آن، سیستم فوکوس خودکار هیبریدی اش معرفی شد که به ادعای شرکت سازنده قادر است در ۲۵۰ هزارم ثانیه روی سوژه فوکوس کند.

تا به امروز امکان تست این قابلیت توسط سایت های خبری فراهم نشده است (این موبایل هنوز به صورت تجاری عرضه نگشته) با این همه ویدئوی جدیدی از تایوان به دست آمده که در آن قابلیت های این محصول در حوزه تصویر برداری به نمایش گذاشته شده و نشان می دهد که ادعاهای شرکت سازنده آن می توانند درست باشند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از آنکه نگاهی به این ویدئو بیاندازید بهتر است که به ذکر اطلاعاتی مختصر در رابطه با قابلیت فوکوس خودکار هیبریدی بپردازیم. این فناوری همانطور که از نامش پیداست در واقع ترکیبی از دو تکنولوژی فوکوس خودکار است: نخست فوکوس خودکار مبتنی بر کنتراست و دیگر تکنولوژی مدرن اتوفوکوس تشخیص فازی.

این دو فناوری زمانی که با هم ترکیب می شوند به کاربر امکان می دهند که در کوتاه ترین زمان ممکن روی سوژه مورد نظر خود فوکوس نماید.

ویدئویی که در ادامه خواهید دید توسط یک سایت تایوانی به نام ePrice منتشر گردیده و نشان می دهد که سیستم فوکوس خودکار موبایل Xperia M5 Aqua سونی به مراتب از سیستم قدیمی فوکوس مبتنی بر کنتراست HTC One M9+ سریع تر عمل می کند.

موبایل اکسپریا M5 Aqua به خاطر بهره گیری از دوربین ۲۱.۵ مگاپیکسلی اش به خودی خود دستگاه جالبی است اما این توجه بیش از اندازه از آن جهت به تلفن هوشمند مورد بحث معطوف گردیده که دلایل زیادی دال بر کاربرد همین حسگر و البته سیستم فوکوس خودکار بسیار سریع آن در نسل های آتی موبایل اکسپریا Z وجود دارد و علاوه بر این انتظار می رود که دوربین جلویی قدرتمند این دستگاه نیز در مدل های آتی پرچمدار سونی به خدمت گرفته شود.

ناگفته نماند که براساس اطلاعات جدید، این موبایل میان رده قرار است که با قیمت حدودی ۴۰۰ دلار به فروش برسد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato