همه چیز درباره آیفون 13
مقایسه گلکسی نوت ۵ با نوت ۴؛ آیا باید موبایل خود را بروز رسانی کنید؟

مقایسه گلکسی نوت ۵ با نوت ۴؛ آیا باید موبایل خود را بروز رسانی کنید؟

سامسونگ پس از فاش شدن اطلاعات و تصاویر بسیاری از فبلت جدید خود، بالاخره پیش از موعد سالانه، از گلکسی نوت ۵ رونمایی به عمل آورد. موبایلی که شاید بتوان گفت مهم ترین ویژگی اش نسبت به مدل سال گذشته، استفاده از متریال با کیفیت تر در ساخت و همچنین به دست فراموشی سپردن «پلاستیک» در آن است.

البته سامسونگ به سادگی دست از سر پلاستیک دوست داشتنی اش بر نداشت؛ شرکت کره ای در نوت ۴ از کمربندی فلری استفاده کرد اما درب پشتی همچنان پلاستیکی بود. امسال اما این فبلت نیز همانند پرچمدار اصلی غول کره ای، شیشه را انتخاب نموده و امیدوار است بتواند با آن، دل طرفداران برند گلکسی را به دست آورد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید؛ می خواهیم ببینیم اگر کاربری از گلکسی نوت ۴ استفاده می کند، آیا نوت ۵ برایش ارزش خریدن دارد؟

مهم ترین ویژگی موبایل های سری نوت، قلم هوشمند آنهاست و سامسونگ نیز تلاش می کند تا هر سال، آن را در فبلت محبوب اش ارتقا دهد. قلم S Pen امسال نیز بهینه گشته و اکنون با یک فشار، به شکلی سریع از جای خود خارج می گردد.

حال حتی می توانید روی نمایشگر خاموش و سیاه رنگ موبایل خود هم به نوشتن مشغول گردید؛ صرفا کافیست قلم را از جای خود خارج کنید تا این ویژگی فعال گردد.

از طرف دیگر سامسونگ توانسته تا ضخامت این محصول را نسبت به نسل قبلی اش کاهش دهد و حتی در پشت موبایل، گوشه ها اندکی خمیده شده اند تا این موبایل غول پیکر، به شکل بهتری در دست جای گیرد.

حال بیایید به بخش سخت افزار توجه کنیم؛ جایی که پردازنده ۸ هسته ای اگزینوس ۷۴۲۰ اندکی هواداران این برند محبوب را نا امید کرده است.

سامسونگ همان پردازنده ای را مورد استفاده قرار داده که پیشتر از آن در گلکسی اس ۶ استفاده کرده بود. البته باید به این نکته اشاره کرد که این بار سامسونگ چیپست نسبتا قدیمی خود را به ۴ گیگابایت رم مجهز نموده است.

در این میان باتری هم دیگر قابل دسترس و البته تعویض نیست و درگاه کارت حافظه جانبی نیز از تلفن همراه مورد بحث حذف گشته است.

Screen Shot 1394-05-22 at 22.08.10-w600

Screen Shot 1394-05-22 at 22.02.59-w600Screen Shot 1394-05-22 at 22.03.29-w600

Screen Shot 1394-05-22 at 22.03.57-w600 Screen Shot 1394-05-22 at 22.04.24-w600

تفاوت ها را در جدول فوق به شکل کامل می توانید مشاهده نمایید. آیا کاربرانی که از نوت ۴ بهره می گیرند باید به سراغ خرید نمونه جدید بروند؟

نظرات ۳۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato