همه چیز درباره آیفون 13
لیست داروهای ممنوع برای مصرف در مسابقات بازی های ویدیویی ESL اعلام شد

لیست داروهای ممنوع برای مصرف در مسابقات بازی های ویدیویی ESL اعلام شد

چندی پیش در دیجیاتو خواندیم که بازیکنان حرفه ای کانتر استرایک، حین شرکت در مسابقات از دارویی به نام ادرال استفاده می کردند تا میزان دقت و حساسیت خود را بالا ببرند. بازیکنان رسما نسبت به این موضوع اعتراف کردند و گفتند :«ما همه مان ادرال مصرف کرده بودیم».

در همین راستا، برگزار کنندگان مسابقات ESL قوانین جالبی برای بازیکنان وضع کرده اند که محدودیت هایی در زمینه مصرف داروها و مواد مخدر ایجاد نموده است. در ابتدا قرار بود تست ادرار و عرق از بازیکنان گرفته شود و با چسباندن برچسب روی پوست به دوپینگی بودن یا نبودن بازیکن پی ببرند اما در عوض به سراغ تست بزاق رفتند که هم دقیق تر است و هم سریع تر.

استفاده از هروئین، کوکایین، متادون، آمفتامین ها، متامفتامین، استروید و مدل های خاصی از انسولین در هر صورت ممنوع است و در جریان برگزاری مسابقات، بازیکنان به هیچ وجه نمی توانند ماری جوانا مصرف کنند. در صورت استفاده از مواد مذکور، تست بزاق سریعا همه اطلاعات را به کمیته ضد دوپینگ خواهد داد و بازیکنان از جایزه محروم می شوند.

اگر بازیکنان برای استفاده از دارویی خاص معذوریت داشته باشند، باید با ارائه نامه ای معتبر از سوی پزشک یا آزمایشگاه مربوطه، عدم سلامت خود را تایید کنند. در این صورت، مصرف هرگونه دارویی که توسط پزشک تایید شده باشد بی مانع است.

لیست کامل مواد مخدر و داروها را می توانید از طریق این لینک مشاهده کنید. انتظار می رود که این قوانین در آینده ای نزدیک به تمامی مسابقات بازی های ویدیویی تعمیم داده شود و برگزاری این اتفاقات جدی تر انجام گیرد. بازی های ویدیویی به جایی رسیده اند که برنده شدن در یک تورنومنت می تواند شما را میلیونر کند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato