اولین بنچمارک ها فاش شدند؛ معماری Mongoose اختصاصی سامسونگ بر رقبا برتری دارد

اولین بنچمارک ها فاش شدند؛ معماری Mongoose اختصاصی سامسونگ بر رقبا برتری دارد

اولین بنچمارک ها فاش شدند؛ معماری Mongoose اختصاصی سامسونگ بر رقبا برتری دارد

همانطور که پیشتر هم گفتیم، سامسونگ قصد دارد در چیپست های اگزینوس بجای هسته های CPU مبتنی بر معماری ARM Cortex از معماری Mongoose استفاده کند که به دست مهندسین خودش خلق شده اند.

مشخصات این معماری جدید اما در هاله از ابهام قرار دارد و تنها می دانیم عملکرد آن ها ۴۵ درصد از نمونه های فعلی بهتر است، رقمی که نشان می دهد سازنده موفق شده بهبود قابل توجهی در فناوری مورد استفاده خود پدید آورد.

شنیدن شایعاتی از این دست باعث شده بود کاربران اشتیاق زیادی برای بیشتر دانستن در این مورد داشته باشند و اکنون بنچمارکی روی اینترنت منتشر شده که می تواند تا حدودی حقیقت را روشن کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این تصویر از کشور چین منتشر شده و در آن شاهد هستیم که چیپست Exynos M1 مجهز به هسته های Mongoose، موفق شده در بنچمارک Geekbench، امتیاز ۲۱۳۶ را برای عملکرد تک هسته و در بخش چند هسته ای نیز عدد ۷۴۹۷ را به ثبت برساند.

در ادامه مشاهده می کنیم که عملکرد معماری تازه حتی در حالت power saving هم از قوی ترین پردازنده فعلی سامسونگ یعنی اگزینوس ۷۴۲۰ بهتر است و Exynos M1 موفق شده در این حالت امتیاز ۱۶۹۸ و ۵۲۶۳ را برای عملکرد تک هسته و چند هسته ای خود رقم بزند.

گفته می شود برخی منابع داخلی سامسونگ صحت چنین امتیازاتی را تایید کرده اند که در این صورت چیپست Exynos M1 به رقیب هولناکی برای اسنپدراگون ۸۲۰ تبدیل خواهد شد، چیپست پرچمدار بعدی کواکام که امتیاز های ۱۷۳۹ و ۴۹۷۰ را در همین بنچمارک کسب کرده و بر اساس شایعات تولید آن را هم غول کره ای بر عهده دارد.

بر اساس تخمین ها اولین تلفن های هوشمند مجهز به اسنپدراگون ۸۲۰ از اواخر سال ۲۰۱۵ یا اوایل ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهند شد و پرچمدار بعدی سامسونگ نیز احتمالا در بازه ای حوالی نوروز ۹۵ رونمایی شود، آن موقع است که رقابت بر اساس مشخصات روی کاغذ به پایان رسیده و برنده نهایی، در دنیای واقعی مشخص خواهد شد.

در پایان می توانید جدول امتیازات ثبت شده توسط چیپست جدید سامسونگ را مشاهده نمایید.

Screen Shot 2015-08-17 at 5.31.44 PM

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل