ایده عجیب مایکروسافت برای انتقال نوتیفیکیشن ها از طریق لباس شوک دهنده

ایده عجیب مایکروسافت برای انتقال نوتیفیکیشن ها از طریق لباس شوک دهنده

مایکروسافت به تازگی پتنتی عجیب را به نام خود به ثبت رسانده است. بر اساس این پتنت اهالی ردموند قصد دارند تا لباسی را طراحی کنند تا کاربر از طریق آن از نوتیفیکیشن های مختلف مطلع گردد.

بر اساس توضیحاتی که در این پتنت آمده، لباس مذکور از طریق شوک التریکی کوچکی که به بدن وارد می کند، کاربر را از دریافت نوتیفیکیشن های جدید مطلع می سازد. بدین شکل هرگاه که ایمیل یا پیامک جدیدی به دست شما برسد، می توانید به کمک لباستان از دریافت آن ها اطلاع حاصل کنید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ایده مایکروسافت برای ثبت چنین پتنتی این است که در جامعه مدرن امروزی، چک کردن مداوم موبایل برای اطلاع از نوتیفیکیشن ها، امری غیر اخلاقی به شمار می رود و می تواند بر روی روابط اجتماعی تاثیر منفی بگذارد. مایکروسافت همچنین اشاره می کند که ویبره موبایل ها نیز در بسیاری از اوقات احساس نمی شوند و این امر می تواند اطلاع از یک نوتیفیکیشن مهم را تحت تاثیر قرار دهد.

بر همین اساس مایکروسافت امیدوار است به کمک لباس هوشمندش بتواند این مشکلات را مرتفع نماید. سنسور کوچکی که در این لباس قرار دارد، با یک شوک الکتریکی کوچک مسئولیت اطلاع رسانی را بر عهده دارد و ترتیبی می دهد تا دیگر تحت هیچ شرایطی، نوتیفیکیشن ها از دست نروند.

نکته جالب اینکه سنسور به کار رفته در لباس،‌ از توانایی های دیگری نیز برخوردار است. برای مثال این سنسور می تواند وضعیت نشستن شما را مورد تحلیل قرار دهد، و برای حفظ سلامتی به شما هشدار دهد که موقعیت خود را عوض کنید. علاوه بر این موضوع، سنسور مذکور قادر است تا کهنه شدن لباس را نیز تشخیص دهد و کاربر را از این موضوع، مطلع نماید.

این پتنت نشان می دهد که ابزارهای پوشیدنی، در آینده دچار تحولی شگرف خواهند شد. اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش گوگل نیز با همکاری شرکت Levi's از پارچه ای هوشمند پرده برداری به عمل آورد که کاربر با استفاده از آن می توانست کنترل موبایلش را در دست گیرد.

مایکروسافت امیدوار است تا بتواند سنسور مورد نظرش را علاوه بر لباس، در دیگر پوشیدنی ها همچون کفش نیز تعبیه نماید.
مایکروسافت امیدوار است تا بتواند سنسور مورد نظرش را علاوه بر لباس، در دیگر پوشیدنی ها همچون کفش نیز تعبیه نماید.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato