استارتاپ های سیلیکون ولی در پی دگرش نحوه تعامل انسان و کامپیوتر

رابطه کامپیوتر با انسان همواره یکی از جذاب ترین مقوله ها برای بشر بوده است. در سال های اخیر اما به لطف حضور دستیارهای صوتی دیجیتالی که در موبایل ها جای گرفته اند، بیش از هر زمان دیگری شاهد پیوند روابط میان انسان و ماشین بوده ایم.

اکنون یک استارتاپ در دره سیلیکون به نام Fin، تصمیم دارد تا سیستمی هوشمند توسعه دهد؛ سیستمی که هوشش با آنچه پیشتر در فیلم سینمایی «Her» دیده ایم رقابت نماید. موسس های این استارتاپ که از مدیران پیشین فیسبوک بوده اند، در بلاگ خود نوشته اند که آینده را صرفا در گفتگو با کامپیوترها می بینند. آنها همچنین باور دارند به مرحله ای رسیده ایم که موبایل ها از سخت افزاری بسیار قدرتمند برخوردار هستند اما اپلیکیشن ها همچنان مانند چند سال پیش، معمولی هستند و با کاربران ارتباط لازم را برقرار نمی کنند.

بر اساس اخباری که خود بنیانگذاران استارتاپ یاد شده منتشر نموده اند، قدم هایی ابتدایی در امر ساخت یک پلتفرم هوشمند را نیز برداشته اند. این دو شخص همچنین در بلاگ خود می نویسند: «پس از تعامل با پلتفرم Fin برای چند هفته، بیشتر احساس خواهید کرد که با یک شخص صحبت می کنید تا یک کامپیوتر. Fin در مرور زمان رشد کرده و می تواند یاد بگیرد و همچنین نظرات خود را برای شما بگوید، گاهی هم با سخنان خود شما را به چالش بکشد.»

موبایلت

در زمان کنونی مشخص نیست سیستم عامل Fin چگونه کار می کند و یا چه ظاهری دارد. باید منتظر بود و دید این استارتاپ در ادامه چه اخباری را منتشر خواهد کرد و چگونه قصد دارد تعامل انسان با کامپیوترهای شخصی و موبایل ها را دگرگون نماید.

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟