جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

گوش دادن چه تاثیری بر رشد کسب و کارمان خواهد گذاشت؟

زمانی که کسب و کاری را آغاز می کنید باید دیدگاهی روشن و دقیق نسبت به چیستی آن کار و آنچه قرار است در آینده انجام دهید، داشته باشید. اما یکی از نکته های مهم برای موفقیت آن کسب و کار جدید، گوش دادن است.

اگر کارفرمایان گوش شنوایی در مورد فعالیت های شرکت و نحوه انجام دادن امور نداشته باشند آنگاه این مساله می تواند به قیمت از دست رفتن کل کسب و کارشان تمام شود و در عوض عکس این موضوع می تواند درهای موفقیت را به روی آنها بگشاید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

1- به کارمندان خود گوش دهید

یکی از بزرگ ترین مسائلی که مالکان شرکت های کوچک با آن روبرو هستند این است که به کارکنان خود گوش نمی دهند. شاید ایده اصلی کسب و کار از آن شما باشد اما به یاد داشته باشید که کارکنان تان در خطوط مقدم شرکت در حال جنگیدن هستند و برای موفقیت آن تلاش می کنند.

اینکه همواره به آنها بگویید همه چیز باید چگونه باشد و هیچگاه به گلایه ها یا اظهار نظرهایشان گوش ندهید باعث خواهد شد منبعی ارزشمند را که می تواند به رشد شرکت و کسب و کارتان بیانجامد از دست بدهید.

2- به مشتریان خود گوش دهید

مشتریان شما همان افرادی هستند که نهایتا چک هایتان را امضا کرده و به پول تبدیل می کنند و به همین دلیل شاید بهتر باشد که به خواسته هایشان گوش فرا دهید. بهتر است به جای نشست های سالانه ای که برای ارائه آمار و ارقام برگزار می کنید در بازه های زمانی کوتاه تری با آنها ملاقات کنید. مطمئن باشید که با این کار در دراز مدت به موفقیت های بیشتری دست خواهید یافت.

3- به مشاوران خود گوش دهید

اگر کسب و کار خود را راه انداخته اید بهتر آن است که دست کم یک مشاور برای خود داشته باشید، حال این فرد می تواند پدر شما باشد یا مالک یک شرکت دیگر یا کلا یک فرد دیگر. گاهی اوقات افراد از کوچک ترین موفقیت ها خشنود می شوند و این تصور در ذهنشان پیش می آید که همه چیز را می دانند.

بهتر است تواضع خود را حفظ نموده و به یاد داشته باشید که مشاوران می توانند پاسخ مناسبی برای پرسش هایی داشته باشند که ممکن است 5 سال آینده برایتان پیش بیاید.

4- به خانواده خود گوش دهید

خانواده شما چیزهایی را می بینند که خودتان از دیدنشان عاجزید. اگر به شما می گویند که بیش از اندازه کار می کنید بهتر است به آنها گوش دهید چراکه اگر بیش از حد نیاز سخت کار کنید آنگاه کسب و کار شما نیز این مساله را احساس خواهد کرد.

5- به خودتان گوش دهید

در پایان یک روز کاری، شما می مانید و کسب و کاری که ایده ذهن خودتان است. در ابتدا به دیدگاه ها و نظرات دیگران گوش دهید و سپس به ندای درونتان و مطمئن شوید هر تصمیمی که می گیرید پس از فکر کافی و دقیق اتخاذ شده است.

به یاد داشته باشید که کل دنیا مکان بهتری بود اگر همه ما کمتر حرف می زدیم و بیشتر گوش می دادیم. اما یک نکته حتمی است و قطعیت دارد: اینکه کسب و کار شما به تدریج شروع به بهتر شدن خواهد کرد اگر گوش دادن را از همین امروز آغاز نمایید.

منبع:
inc
برچسب ها

مطالب مرتبط

پنج مهارت رهبری که برای موفقیت لازم است

شاید به مهارت رهبری به عنوان چیزی نگاه کنید که مختص شرکت های بزرگ است، اما داشتن آن برای کارآفرین ها نیز همانقدر ضروری است. شروع کسب و کار یک تجربه خاص  است. هر آنچه انجام میدهید به موفقیت نهایی تان وابستگی دارد. آنچه حائز اهمیت است این است که شما نه تنها کسب و کار خودتان... ادامه مطلب

3 ویژگی منفی مدیران که خلاقیت کارمندان را از بین می برد

بسیاری از مدیران و کارفرمایان در اکثر مواقع و بطور ناخواسته، ایده های ناب کارمندان خود را تباه می کنند. اگر شما نیز خلاقیت کارمندان خود را آزاد گذاشته و در عین حال به موضوعات خاصی محدود می کنید، باید مراقب آینده شرکت خود باشید؛ زیرا در این حالت ایده های مبتکرانه هم می توانند به... ادامه مطلب

5 اصل موفقیت برای تمام کسب و کار ها

دست یافتن به موفقیت برای یک کارآفرین اغلب مواقع با چالش هایی همراه می شود. فارغ از اینکه در چه صنعتی مشغول فعالیت هستید یا چقدر در آن تجربه دارید، همیشه موانعی وجود دارند که باید پشت سر گذاشته شوند و چالش هایی پیدا می شوند که سر راه شما قرار بگیرند. با این وجود، 5... ادامه مطلب

چرا نباید در برابر سختی ها تسلیم شد؟

آلبرت انیشتین، وینسنت ون گوگ، توماس ادیسون و بسیاری از مشاهیر عالم، همگی یک ویژگی مشترک داشتند؛ همه آنها پیش از رسیدن به موفقیت شکست های سختی را تجربه کردند. ادیسون در مورد شکست هایش اینطور می گفت: من شکست نخورده ام، بلکه ده ها هزار راه را یافتم که به نتیجه نمی رسند. ناامید نمی... ادامه مطلب

5 توصیه ی تضمین شده ی بیل گیتس برای موفقیت

اگر برای موفقیت در زندگی به دنبال الگو می گردید، شاید هیچکس بهتر از بیل گیتس نتواند شما را به سمت موفقیت و شکوفایی راهنمایی کند. مایکروسافت، شرکت تأسیس شده توسط گیتس، یک صنعت کاملاً تازه بنا کرد. خود گیتس نیز با ارزشی حدود 80 میلیارد دلار، ثروتمند ترین مرد روی زمین شناخته می شود.... ادامه مطلب

هفت روش آسان برای برقراری سریع تر ارتباط با افراد نا آشنا

امروزه نشست و برخاست با افرادی که آنها را از قبل نمی شناسیم، به یکی از عادات ضروری و بدیهی  زندگی مان تبدیل شده است. در بعضی از مشاغل افراد به عنوان یک مشتری یا همکار به اشخاص غریبه معرفی می شوند و در برخی دیگر که شبکه های ارتباطی پیشرفته ای دارند، ارتباط موثر و سازنده... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x