گوش دادن چه تاثیری بر رشد کسب و کارمان خواهد گذاشت؟

زمانی که کسب و کاری را آغاز می کنید باید دیدگاهی روشن و دقیق نسبت به چیستی آن کار و آنچه قرار است در آینده انجام دهید، داشته باشید. اما یکی از نکته های مهم برای موفقیت آن کسب و کار جدید، گوش دادن است.

اگر کارفرمایان گوش شنوایی در مورد فعالیت های شرکت و نحوه انجام دادن امور نداشته باشند آنگاه این مساله می تواند به قیمت از دست رفتن کل کسب و کارشان تمام شود و در عوض عکس این موضوع می تواند درهای موفقیت را به روی آنها بگشاید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

تور کیش

1- به کارمندان خود گوش دهید

یکی از بزرگ ترین مسائلی که مالکان شرکت های کوچک با آن روبرو هستند این است که به کارکنان خود گوش نمی دهند. شاید ایده اصلی کسب و کار از آن شما باشد اما به یاد داشته باشید که کارکنان تان در خطوط مقدم شرکت در حال جنگیدن هستند و برای موفقیت آن تلاش می کنند.

اینکه همواره به آنها بگویید همه چیز باید چگونه باشد و هیچگاه به گلایه ها یا اظهار نظرهایشان گوش ندهید باعث خواهد شد منبعی ارزشمند را که می تواند به رشد شرکت و کسب و کارتان بیانجامد از دست بدهید.

2- به مشتریان خود گوش دهید

مشتریان شما همان افرادی هستند که نهایتا چک هایتان را امضا کرده و به پول تبدیل می کنند و به همین دلیل شاید بهتر باشد که به خواسته هایشان گوش فرا دهید. بهتر است به جای نشست های سالانه ای که برای ارائه آمار و ارقام برگزار می کنید در بازه های زمانی کوتاه تری با آنها ملاقات کنید. مطمئن باشید که با این کار در دراز مدت به موفقیت های بیشتری دست خواهید یافت.

3- به مشاوران خود گوش دهید

اگر کسب و کار خود را راه انداخته اید بهتر آن است که دست کم یک مشاور برای خود داشته باشید، حال این فرد می تواند پدر شما باشد یا مالک یک شرکت دیگر یا کلا یک فرد دیگر. گاهی اوقات افراد از کوچک ترین موفقیت ها خشنود می شوند و این تصور در ذهنشان پیش می آید که همه چیز را می دانند.

بهتر است تواضع خود را حفظ نموده و به یاد داشته باشید که مشاوران می توانند پاسخ مناسبی برای پرسش هایی داشته باشند که ممکن است 5 سال آینده برایتان پیش بیاید.

4- به خانواده خود گوش دهید

خانواده شما چیزهایی را می بینند که خودتان از دیدنشان عاجزید. اگر به شما می گویند که بیش از اندازه کار می کنید بهتر است به آنها گوش دهید چراکه اگر بیش از حد نیاز سخت کار کنید آنگاه کسب و کار شما نیز این مساله را احساس خواهد کرد.

5- به خودتان گوش دهید

در پایان یک روز کاری، شما می مانید و کسب و کاری که ایده ذهن خودتان است. در ابتدا به دیدگاه ها و نظرات دیگران گوش دهید و سپس به ندای درونتان و مطمئن شوید هر تصمیمی که می گیرید پس از فکر کافی و دقیق اتخاذ شده است.

به یاد داشته باشید که کل دنیا مکان بهتری بود اگر همه ما کمتر حرف می زدیم و بیشتر گوش می دادیم. اما یک نکته حتمی است و قطعیت دارد: اینکه کسب و کار شما به تدریج شروع به بهتر شدن خواهد کرد اگر گوش دادن را از همین امروز آغاز نمایید.

تور کیش

مطالب مرتبط

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟