ارزش سهام سامسونگ برای پنجمین ماه متوالی با افول مواجه شد

در طی هفته های اخیر سهام سامسونگ مجدداً شاهد افولی ۸.۱ درصدی، معادل ۱۲ میلیارد دلار بوده است و همین موضوع سبب گشته از ماه آوریل گذشته تا به امروز ۴۴ میلیارد دلار از ارزش این کمپانی کاسته شود.

تحلیل گران بر این باور هستند کاهش تقاضا برای تلفن های هوشمند در برخی از بازارها و درخشش برندهای تازه به میدان آمده ای همچون وان پلاس و... از دلایل اصلی افول ارزش سهام سامسونگ به حساب می آیند.

screen-shot-2015-09-01-at-10-15-06-am

در بازه ی زمانی کنونی اکثر تلفن های هوشمند مبتنی بر اندروید تقریباً مشخصه های سخت افزاری یکسانی را در کنار سفارشی سازی های نرم افزاری ارائه می نمایند و لذا همین موضوع سبب شده قشر گسترده ای از افراد تمایلی به ارتقا و تهیه محصولات تازه تر نداشته و یا به جای خرید دیوایس های جدید به سراغ برندهایی بروند که کیفیت را در کنار قیمتی مقرون به صرفه تر عرضه می کنند.

گفتنی است در ماه های اخیر اکثر شرکت ها، حتی برند موفق ساکن کوپرتینو یعنی اپل نیز به خاطر شرایط خاص اقتصادی پیش آمده شاهد افول ارزش سهام شان بوده اند اما نباید از خاطر برد روند نزولی متعلق به غول تکنولوژی ساکن کره جنوبی از ماه آوریل آغاز شده و گمان می رود هنوز ادامه داشته باشد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟