اپل پتنت مربوط به نوعی سیستم پیل سوختی را به ثبت رسانده است

اداره پتنت ها و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا امروز فایل مربوط به پتنتی متعلق به اپل را منتشر کرد که به یک سیستم پیل سوختی برای مک بوک مربوط می شود و قادر است بدون نیاز به منبع برق خارجی تا چندین روز و حتی هفته ها انرژی این دستگاه را تامین کند.

این پتنت اندکی پس از آن منتشر شد که شایعه مربوط به همکاری یک شرکت بریتانیایی با اپل فاش گردید و نشان می داد که اپل توانسته یک باتری پیل سوختی را در داخل آیفون ۶ جای دهد و برق مورد نیاز برای آن را تا یک هفته تامین نماید و اگر خاطرتان باشد تابستان گذشته بود که این خبر نخستین بار به رسانه های درز کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در این پتنت صرفا به یک دستگاه کامپیوتری پرتابل اشاره گردیده با این همه، هم نمودارها و هم متون موجود در آن نشان می دهند که باتری برای مک بوک ساخته شده است.

اما سیستم های پیل سوختی نیز پس از تخلیه باید مجددا پر شوند و به همین دلیل همانطور که در پتنت مشاهده می کنید به نوعی کارتریج قابل تعویض برای آن اشاره گردیده. این را هم باید اضافه نماییم که اپل آپشن های موجود برای تامین سوخت مورد نیاز این پیل ها را باز گذاشته و به یک ماده خاص اشاره نکرده است.

منبع سوخت دست کم در برگیرنده یکی از مواد روبروست: سدیم بروهیدرید و آب؛ سدیم سیلیکات و آب؛ لیتیوم هیدروکسید و آب؛ منیزیوم هیدروکسید و آب؛ لیتیوم بروهیدرید و آب؛ هیدروکسید لیتیوم آلومینیوم و آب؛ هدروکسید آلومینیوم؛ نوعی هیدروکربن؛ هیدروکسید لیتیوم آلومینیوم؛ بروهیدرید منیزیوم؛ نوعی ترکیب معدنی و بروهیدرید منیزیوم؛ گاز ترکیبی هیدروژن؛ هیدروژن مایع.

اما محتمل ترین ماده ای که اپل می تواند برای این سوخت در نظر بگیرد ترکیبی از باتری های معمولی و پیل های سوختی است که باعث می شود مک بوک به شیوه معمولش شارژ شود و تنها زمانی از انرژی پیل سوختی استفاده نماید که قرار است در بازه زمانی طولانی تری به صورت بیسیم به کار گرفته شود.

fuel-cell

 

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟