اینتل از تکنولوژی شارژ بیسیم خود با قابلیت تامین انرژی مورد نیاز یک لپ تاپ پرده برداشت

اینتل از تکنولوژی شارژ بیسیم خود با قابلیت تامین انرژی مورد نیاز یک لپ تاپ پرده برداشت

اینتل امروز وعده داد که تا سال ۲۰۱۶ میلادی سیستم شارژ بیسیم ویژه ای را وارد بازار می کند که از انرژی کافی برای تامین شارژ مورد نیاز باتری لپ تاپ برخوردار خواهد بود و رویای دیرینه کاربران برای شارژ رومیزی را محقق می کند.

این کمپانی تولید کننده چیپ در حال توسعه نوعی سیستم است که می تواند تا ۲۰ وات برق را مدیریت کند؛ رقمی که چهار برابر میزان قابل تولید توسط شارژرهای بیسیم ساخته شده برای برخی از تلفن های هوشمند حال حاضر دنیاست.

در نمایشگاه IFA 2015، این شرکت نوعی دستگاه شارژ بیسیم را به نمایش گذاشت که می توان آن را به زیر میز چسباند و دستگاه هایی که روی آن سطح قرار دارند را از طریق آن شارژ نمود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در جریا معرفی این سیستم، دستگاه توانست دو تلفن همراه را به صورت همزمان شارژ کند و زمانی که این دو دستگاه از محدوده شارژ دور شدند حتی شارژ یک دستگاه کامپیوتر هیبریدی نیز با آن انجام شد.

این دستگاه انرژی را تا ۵ سانتی متر بالاتر از سطح میز و در محدوده ای به شعاع ۲۰ سانتی متر ارسال می کند و به همین دلیل یافتن محدوده عملیاتی آن چندان هم کار دشواری نخواهد بود هرچند که در جریان فرایند تست، سخنگویان اینتل چندین بار مجبور شدند دستگاه ها را تکان کوچکی بدهند.

اینتل اعلام داشت که مشغول همکاری با تولید کننذگان تجهیزات است تا این تکنولوژی را توسعه بدهد و پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۱۶ میلادی خبرهای خوشی را برای کاربرانش داشته باشد.

ناگفته نماند که عدم سازگاری میان تکنولوژی های موجود در بازار باعث شده که عرضه فناوری شارژ بیسیم برای تلفن های هوشمند با تاخیر همراه باشد اما صنعت تلفن های همراه با آرامی در حال دستیابی به استانداردهای مطلوب برای این منظور است.

تکنولوژی معرفی شده از سوی اینتل بر پایه سیستم تشدید مغناطیسی ساخته شده است که آن نیز حاصل الحاق دو رقیب قدیمی یعنی ائتلاف شارژ بیسیم و ائتلاف مسائل برقی (Power Matters Alliance) است.

اما شارژ بیسیم در کنار یک تکنولوژی بیسیم دیگر به نام WiGig رونمایی شد.

در حال حاضر دستگاه های ارائه شده از سوی شرکت های اچ پی و دل از استاندارد گیگابیت بیسیم پشتیبانی می کنند؛ این استاندارد نوعی ارتباط داده ای بیسیم را با سرعت چند گیگابیت میان کامپیوتر و هاب برقرار می کند. لوازم جانبی شامل مانیتور، هارد دیسک و کیبورد به هاب متصل می شوند و ارتباط آنها با کامپیوتر  به صورت بیسیم انجام می شود.

در جریان این معرفی، WiGig توانست ارتباطی با برد ۵ متر را ایجاد کند و این یعنی کاربران می توانند سطح اندکی از حرکت پذیری را در خانه یا محل کار خود داشته باشند.

اینتل ابراز امیدواری کرده است که ترکیبی از این دو سیستم به تحقق رویای دیرینه شارژ رو میزی خواهد انجامید با این همه، باز هم احتمال نمی رود که کابل و سیم برای همیشه از این معادله حذف گردند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato