میدان مغناطیسی بدن انسان می تواند جایگزین شبکه های انتقال داده شود

میدان مغناطیسی بدن انسان می تواند جایگزین شبکه های انتقال داده شود

بلوتوث، تکنولوژی پیشرویی است که هنوز هم بهترین راه ممکن برای برقراری ارتباط میان دو دستگاه همراه را ارائه می دهد. این تکنولوژی در طی سالیان اخیر بسیار خوش درخشیده و کارایی های بالایی که دارد غیر قابل انکار است. اما محققین دانشگاه سن دیگو راهی جدید یافته اند که سیستم انتقال داده بی سیم است.

هدف آن ها این است که میزان مصرف وسایل متصل به بدن مان را کاهش دهند و به نوعی کارایی ابزارهای پوشیدنی را افزایش بخشند. آن ها راهی یافته اند تا سیگنال ها را از طریق میدان مغناطیسی طبیعی بدن منتقل کنند. این راه بسیار امن تر و کم هزینه تر از بلوتوث خواهد بود که امروز مورد استفاده قرار می گیرد.

این تکنولوژی مشابه دستگاه های MRI عمل می کند و بنا به گفته ی تیم، ۱۰ میلیون بار کمتر از بلوتوث انرژی مصرف دارد. یعنی دستگاه ها راحت تر، کم هزینه تر و با طول عمر بالاتری می توانند به یکدیگر متصل بمانند.

جیوونگ پارک، نویسنده مقاله و دانشجوی Ph.D دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا می گوید مشکل دستگاه های پوشیدنی امروزی، زمان بسیار اندک کارآمد بودن شان در هر بار شارژ است اما با میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط بدن انسان، می توان این مدت زمان را به شکل چشم گیری افزایش داد.

به نظر شما ابداع دکتر پارک می تواند آینده دستگاه های امروزی را تغییر دهد؟

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato