نمایشگر آیفون بعدی با سه سطح دسترسی، به تکنولوژی «3D Touch Display» مجهز است

نمایشگر آیفون بعدی با سه سطح دسترسی، به تکنولوژی «3D Touch Display» مجهز است

نمایشگر آیفون بعدی با سه سطح دسترسی، به تکنولوژی «3D Touch Display» مجهز است

«مارک گورمن» از وب سایت ۹To5Mac به تازگی خبرهای جدیدی در مورد ویژگی فورس تاچ [یا دیپ تاچ] داده است. همانطور که می دانید، انتظار می رود فناوری جدید در آیفون هایی که در آخر این هفته معرفی می شوند، حضور داشته باشد.

پس از نام «دیپ تاچ»، اکنون آقای گورمن خبر می دهد که این فناوری با نام «۳D Touch Display» در آیفون های بعدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اپل برای انتخاب چنین نامی، دلایلی نیز دارد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وی خبر می دهد که نمایشگر آیفون جدا از شناخت لمس عادی، می تواند فشردن را نیز حس کرده و در نهایت، به نیروی بیشتر که گورمن از آن با نام «Deep Press» اشاره کرده نیز پاسخ دهد. به همین شکل، می توان اذعان داشت که نمایشگر آیفون بعدی قادر است تا سه سطح مختلف از لمس و نیروی وارده به آن را شناسایی کند.

با توجه به اینکه اپل قصد استفاده از سه سطح دسترسی به تاچ در نمایشگر آیفون های بعدی را دارد و چنین فناوری پیشتر نیز در تلفن های هوشمند استفاده نشده، به نظر می رسد که باید آموزش هایی را در این زمینه برای کاربران عادی ارائه نماید؛ پیش از این نیز خبر رسیده بود که این تکنولوژی، مخصوص کاربران حرفه ای خواهد بود.  در OS X و در ترکپد مک بوک نیز این تکنولوژی به کار گرفته شده بود و شما قادر هستید در سطوح مختلفی و با توجه به فشاری که به ترکپد وارد می کنید، برای مثال سرعت به جلو بردن یک ویدیو را تغییر دهید.

نکته جالب داستان اینجاست که معمولا پیش‌بینی های آقای «گورمن» از وب سایت ۹To5Mac درست هستند و این تصور به وجود می آید که وی، رابطه ای مستقیم با اپل در مورد خصوصیات آیفون دارد و به نظر می رسد شرکت یاد شده به این شکل، در حال آماده سازی فضا برای معرفی آیفون های بعدی اش است. این شخص همچنین خاطر نشان کرده که «آیپد پرو» نیز از قابلیت ۳D Touch Display در نمایشگر خود استفاده می کند. در هر صورت راه زیادی تا پایان یافتن شایعات باقی نمانده و در روز چهارشنبه، تمام این مسائل روشن خواهند شد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل