3 عادت نامطلوب مدیران شرکت های نوپا

مدیریت یک استارتاپ می تواند دشوارترین و دردناک ترین تجربه برای یک فرد باشد. البته اینکه هدایت یک تیم را بر عهده داشته باشید امری است لذت بخش و می تواند حتی الهام بخش  برای دیگران، با این همه، این کار هزینه های خود را دارد.

زمانی که به عنوان مدیرعامل یک استارتاپ شروع به فعالیت می کنید همواره این فشار روی شما قرار دارد تا شرکت را هرچه سریع تر به بهره وری و تولید برسانید و همه افراد نیز چشم های امید خود را به شما می دوزند.

اما مشکلی که در راس همه اینها قرار دارد آن است که نمی توانید کارهای خود را به انجام رسانده یا جدول زمانی از پیش تعریف شده ای را برای انجام امور خود داشته باشید و علت هم کارهای خرد و ناچیزی است که مرتبا برایتان پیش می آید و باعث حواس پرتی تان می شوند.

بلیط هواپیما

در ادامه قصد داریم شما را با سه فعالیتی آشنا کنیم که کارآفرینان جوان معمولا در ابتدای امر به آنها اعتیاد پیدا کرده و تمایل زیادی به انجامشان پیدا می کنند. اما طولی نمی کشد که این افراد در می یابند که این کارها اولویت اصلی کسب و کارشان محسوب نمی گردند و حتی مانع از حرکت رو به جلوی شرکت می شوند.

با دیجیاتو همراه باشید.

1- اعتیاد پیدا کردن به جذب سرمایه

دریافت پول از سرمایه گذاران از جمله برترین احساساتی است که یک مدیر تازه کار می تواند در طول زندگی حرفه ای خود تجربه کند. این اتفاق معمولا چنین دیدگاهی را در افراد به وجود می آورد که چون فرد یا شرکتی موفق، حاضر شده به آنها پول بدهد پس قطعا به سمت موفقیت در حال حرکت هستند.

بله جذب سرمایه می تواند عاملی کلیدی در موفقیت شما باشد با این همه، لازم است در نظر داشته باشید که این امر لزوما به معنای حرکت کردن شرکت شما به سمت موفقیت و پولساز شدن نیست.

2- اعتیاد پیدا کردن به استخدام

زمانی که شرکتی را راه اندازی می کنید، طولی نمی کشد که انبوه رزومه ها و درخواست های همکاری به سمت شما هجوم می آورند و این مساله که افراد زیادی خواهان همکاری با شرکت تان هستند باعث ایجاد نوعی حس خشنودی در شما می شود.

زمانی که شمار کارکنان تان از مرز 10 نفر عبور می کند لازم است که تغییراتی بنیادین و اساسی را در ساختارهای سازمانی خود ایجاد نمایید و اگر هرچه سریع تر دست به این تغییرات نزنید پیامدهای نامطلوب آن را احساس خواهید کرد.

از همین رو به یاد داشته باشید که برای شرکت نوپای شما بهترین راهکار برای صرفه جویی در هزینه ها این است که صرفا در زمان نیاز نیروی جدیدی را استخدام نمایید. اگر نیاز زیادی به نیروی کار اضافه نداشته باشید، با استخدام های تازه، شرکت بهره وری خود را از دست خواهد داد و کارکنان نیز کاری برای انجام دادن نخواهند داشت. به یاد داشته باشید در مواردی که نیازی به استخدام نیست حتی از پذیرفتن بهترین رزومه ها هم خودداری کنید.

3- اعتیاد پیدا کردن به رسانه ها

ورود پیدا کردن به رسانه ها مزایای بیشماری دارد؛ برای نمونه استخدام ها ساده تر می شود، سرمایه گذاران بیشتر راغب به همکاری می گردند و روح اعضای تیم نیز سرزندگی خاصی پیدا می کند. همه اینها فوق العاده هستند، با این حال چنین نتایجی نمی تواند مستقیما به پیشبرد کسب و کار شما بیانجامد.

البته منظور از گفتن چنین جملاتی این نیست که خود را از رسانه ها دور کنید بلکه بهتر است به همان اندازه روی این رسانه ها سرمایه گذاری کنید که ارزشش را دارند. در ابتدای راه اندازی شرکت، وقت خود را صرف جلب توجه روزنامه نگاران یا استخدام شرکت های فعال در حوزه ارتباطات و روابط عمومی نکنید.

در نخستین مراحل آغاز به کار یک شرکت مهم ترین مساله پیدا کردن بازار های هدف است و بس. زمانی که یک الگوی کاری مقیاس پذیر را برای خود ایجاد نمودید، آنگاه می توانید از رسانه ها بخواهید که فعالیت های شما را زیر ذره بین خود قرار دهند.

malltina

مطالب مرتبط

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

کدامیک برای استارتاپ‌ها بهتر است: انتخاب رهبر از درون تیم یا استخدام آن؟

یکی از مزایای راه‌اندازی استارتاپ این است که برای هدایت آن به یک عمر تجربه نیاز نیست اما در عین حال اگر از مشاوره یک رهبر مجرب هم بی‌نصیب باشد، ممکن است با تصمیمی اشتباه به نقطه پایان برسد. با توجه به این مساله ترجیح می‌دهید تیم رهبری را از افراد درون استارتاپ انتخاب کنید... ادامه مطلب

تبریک خاص بیل گیتس به مناسبت تولد ۹۰ سالگی وارن بافت [تماشا کنید]

وارن بافت، کارآفرین و سرمایه دار آمریکایی هفته گذشته ۹۰ ساله شد و گیتس با انتشار یک پست وبلاگی و ویدیو این روز را به دوست صمیمی خود تبریک گفت. او در این پست حرف های جالبی در مورد بافت مطرح کرد که شاید مهم ترینشان این باشد: بافت به من یاد داد دوستی با... ادامه مطلب

نتیجه یک تحقیق: برای پیشرفت در کار لازم نیست حتما عوضی باشید

حین آماده شدن برای ورود به بازار کار یاد می‌گیریم معصومیت را کنار گذاشته و با چنگ و دندان وارد جنگی شویم که در آن همه مثل گرگ یکدیگر را تکه‌پاره کرده و تنها عوضی‌ها جان به سالم به در می‌برند. هرچند پوست کلفت شدن و قاطع بودن شاید سپر بدی نباشند اما این تصور... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟