همه چیز درباره آیفون 13
کمپانی کانن از سنسور تصویر ۲۵۰ مگاپیکسلی خود پرده برداشت

کمپانی کانن از سنسور تصویر ۲۵۰ مگاپیکسلی خود پرده برداشت

گویا بالابردن مگاپیکسل ها صرفا در میان سازندگان تلفن های هوشمند مرسوم نیست و شرکت های توسعه دهنده دوربین های دیجیتال نیز جنگ های داخلی خود را در این زمینه دارند. کمپانی ژاپنی Canon امروز سنسوری جدید به نام APS-H CMOS را معرفی کرد که قادر است تصاویری ۲۵۰ مگاپیکسلی را به ثبت برساند.

در واقع تعداد پیکسل های ثبت شده در هر تصویر می توانند به ۱۹.۵۸۰ در ۱۲.۶۰۰ پیکسل برسند که این موضوع خود یک رکورد جهانی برای کانن محسوب می گردد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس اطلاعاتی که کانن در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده، با ثبت یک تصویر ۲۵۰ مگاپیکسلی، می توانید از فاصله ای ۱۸ کیلومتری، نوشته های کنار یک هواپیما را در آسمان بخوانید.

سنسورهای APS-H، اندازه ای بزرگ تر از سنسورهای APS-C دارند و در میان محصولات برتر کانن، یعنی خط تولید EOS-1D و DSLR ها به کار گرفته می شوند.

Screen Shot 1394-06-16 at 09.30.25-w600

سرعت سنسور جدید نیز فراتر از حد تصور است و می تواند تا ۱.۲۵ میلیارد پیکسل را در یک ثانیه بازخوانی کند. کانن همچنین مدعی گشته که این چیپ، به خوبی می تواند وظیفه کاهش نویز را نیز بر عهده بگیرد. با توجه به تعداد بسیار بالای پیکسل ها در هر تصویر، مدیریت کاهش نویز را نیز می توان یک اقدام تحسین برانگیز دیگر از کانن دانست.

با چنین سنسوری، می توان ویدیوهایی بسیار با کیفیت نیز تهیه کرد. برای مثال، چیپ مورد بحث می تواند ویدیوهایی را به ثبت برساند که تا ۳۰ بار از نمونه های ۴K، کیفیت بالاتری داشته باشند. البته در چنین رزولوشنی، ثبت ویدیو با ۵ فریم بر ثانیه انجام خواهد گرفت.

کانن همچنین در وب سایت اش می نویسد که این تکنولوژی، می تواند در زمینه نظارت ویژه و پیشگیری از تخلفات، همچنین در صحنه های جرم مورد استفاده قرار گیرد. در واقع، با چنین اظهار نظری می توان به این نتیجه رسید که چنین سنسورهایی، در آینده نزدیک، برای استفاده کاربران عادی آماده نخواهند بود.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato