موتورولا در آخرین لحظه از معرفی موتو ۳۶۰ «اقتصادی» صرف نظر کرده است

موتورولا در آخرین لحظه از معرفی موتو ۳۶۰ «اقتصادی» صرف نظر کرده است

موتورولا در آخرین لحظه از معرفی موتو ۳۶۰ «اقتصادی» صرف نظر کرده است

هفته گذشته موتورولا نسل دوم ساعت هوشمند خود موسوم به موتو ۳۶۰ را معرفی کرد. این محصول اکنون در دو اندازه نمایشگر ۴۲ و ۴۶ میلیمتری تولید گشته و کاربران می توانند بر اساس سلیقه خود، ساعت مورد نظر را تا جای ممکن شخصی سازی کرده و سپس با پرداخت حداقل ۲۹۹ دلار، دست به خریدش بزنند.

این مبلغ، اندکی برای یک ساعت هوشمند گران است و تولید کنندگان این محصولات، ساعت های خود را تقریبا با قیمت یک موبایل هوشمند به بازار عرضه می کنند. موتورولا خود نیز این موضوع را درک کرده و ظاهرا قرار بوده نمونه ای ارزان تر از این ساعت نیز به تولید انبوه برسد اما مدیران این شرکت، در لحظه آخر از معرفی آن صرف نظر می کنند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بنابر گفته های آقای «ایمان نعیم» یکی از طراحان موتورولا، شرکت سازنده در نهایت تصمیم می گیرد که نمونه ای ارزان تر از موتو ۳۶۰ را معرفی نکند. گویا این تصمیم از جایی گرفته شده بود که نسخه ارزان، قرار بوده قیمتی معادل ۲۵۰ دلار داشته باشد. بر همین اساس، این نمونه صرفا ۵۰ دلار از مدل اصلی کم هزینه تر بوده و قاعدتا امکانش نبوده تا نام «اقتصادی» روی آن گذاشت.

در صورتی که موتورولا تصمیم می گرفت این محصول را با قیمت ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار عرضه کند، می توان تصور کرد که موفقیتی بزرگ نصیب اش می شد اما با توجه به قیمت ۳۰۰ دلار موتو ۳۶۰ برای مدل پایه، باید دید که این محصول در نهایت به شکل جهانی چه بازخوردهایی را دریافت خواهد کرد.

تصور می شود که موتورولا برای دچار نشدن به سرنوشت اپل و آیفون ۵C اش، از معرفی مدل یاد شده منصرف شده است. اپل نیز آیفون یاد شده را به عنوان محصولی ارزان تر معرفی کرد اما تفاوت قیمت با مدل اصلی بسیار کم بود و بر همین اساس، استقبالی از آن به عمل نیامد.

اکنون تصاویری مفهومی مربوط به مدل اقتصادی از موتو ۳۶۰ منتشر شده اند که مشخص می سازند این محصول با چگونه ظاهری قرار بوده به تولید انبوه برسد.

Concept-images-of-a-value-tiered-Motorola-Moto-360-2015-smartwatch-w600

Concept-images-of-a-value-tiered-Motorola-Moto-360-2015-smartwatch (1)-w600

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل